Megvan az első győzelem

2019. október 16.
Megvan az első győzelem Junior leány csapatunk egy híján ötvenpontos győzelmet aratott hazai pályán a Szolnokkal szemben.
Nagyon jól indult Akadémiánk csapata számára a mérkőzés, hamar tízpontos előnybe kerültünk (13-3), de a vendégek az első negyed végére egy picit visszakapaszkodtak. A nagyszünetig azonban minden eldőlt, Hartung Anita tanítványai ugyanis húsz perc elteltével már huszonegy ponttal vezettek. Vojinovics Milica sokat vállalt magára, igazi vezér volt, nem tudták őt tartani – végül 24 pontig jutott, nem mellesleg leszedett 9 lepattanót is. Iparkodott Drávecz Boróka is, aki 14 pontot és 8 lepattanót szerzett, utóbbiból 7 támadó volt. Csapatunk végül nagyon simán, egy híján ötven ponttal nyert.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Szolnoki MÁV SE 80-31 (17-11, 22-7, 26-7, 15-6)
Leány junior kiemelt bajnokság, B-csoport. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Habling 7, Csényi 7/3, Laczkó 9/3, Drávecz 14, Vojinovics 24. Csere: Kötő 9/3, Édes 4, Szamosi 2, Kropp 4, Heckenberger, Solymosi. Vezetőedző: Hartung Anita.