Megvan az első győzelmünk a Piros csoportban!

2020. október 18.
Megvan az első győzelmünk a Piros csoportban! A nagyszünetben még úgy tűnt, nem terem babér Akadémiánk férfi csapata számára a MAFC otthonában, a folytatásban azonban nagyon elkapták a fonalat a fiúk, ledolgozták hátrányukat, s végül megszerezték első győzelmüket az NB I. B Piros csoportban.

A MAFC-nak már volt egy győzelme három meccsből, nekünk azonban csak két vereség állt a nevünk mellett a tabellán – igaz, mindkét alkalommal nagyon közel jártunk a sikerhez. Most pedig nem csak közel jártunk, hanem ki is kapartuk a gesztenyét!

Persze nem volt könnyű, ebben az osztályban egyetlen győzelmet sem adnak ingyen. Az első két negyedben domináltak a házigazdák, a nagyszünetben már 13 ponttal vezettek (40-27), s ekkor úgy tűnt, a harmadik meccsünket is elveszítjük. A fiúk azonban nem adták fel, és annak ellenére utolérték ellenfelüket, majd fordítottak, hogy a házigazdák 39 büntetőt dobhattak, mi pedig mindössze 10-et. Óriási különbség! Mondjuk utólag nyugodtan kijelenthetjük, hogy talán jobb is volt ez így, hiszen a MAFC játékosai nem céloztak túl jól a büntetővonalról, 18-at kihagytak… Érdemes kiemelni, hogy csapatunk tényleg csodás második félidőt produkált, a félidei mínusz 13-ról ugyanis a 37. percre 11 pontos előnyt (55-66) varázsolt! Az utolsó pillanatok izgalmasak voltak, a házigazdák feljöttek (68-70), de végül csak behúztuk a mérkőzést.

Csapatunkban jó napja volt Váits Olivérnek, ő szerezte a legtöbb pontot (17-tel zárt), öt triplát vágott be, és kiharcolt hat faultot.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosainknak az első győzelemhez a Piros csoportban! Úgy érzem, hogy megérdemeltük ezt a sikert. Az első félidőben akadtak problémáink, de nagy részét ki tudtuk javítani, és a folytatásban sokkal magabiztosabban dobtunk. Remélem, hogy meccsről-meccsre jobban fogunk teljesíteni!

MAFC–NKA Pécs 68-72 (22-17, 18-10, 13-27, 15-18)

Férfi NB I. B Piros csoport. MAFC: Csapai 9, Polgárdy 10/3, Misek 7/3, Bordács 29/3, Biber 4. Csere: Pfandler 3, Bősze 6, Herló, Szilágyi. Vezetőedző: Garai Péter. NKA Pécs: Fülöp Zs. 5/3, Lados 11/9, Benke 15/9, Gáspár 7, Dobrijevic 6. Csere: Váits 17/15, Rosic 11/9, Fekete, Kollár. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.