Megvan a tizedik győzelmünk

2019. december 06.
Megvan a tizedik győzelmünk Az erre a hétre esedékes első feladatot kipipálta Akadémiánk csapata az NB I. B Zöld csoportjában: 93-74-re győztünk Bonyhádon. Jöhet a vasárnapi, Kecskemét elleni hazai derbi!
Nehéz mérkőzésre készültünk, hiszen különböző okok miatt hiányzott csapatunkból Vanja Vukas, Scherer Bálint, Váits Olivér és Horváth Csanád is. A többiek viszont kitettek magukért, s hozták azt a pluszt, ami kellett az idegenbeli sikerhez. Az első két negyedet megnyertük, ennek köszönhetően a nagyszünetben jelentős különbséggel, tizenkét ponttal vezettünk (32-44). A harmadik felvonásban azonban megtorpantunk, ellenfelünk felzárkózott, s úgy tűnt, lehet esélye a fordításra is. Nem volt. Az utolsó negyedben ugyanis megint elkaptuk a fonalat, állva hagytuk a Bonyhádot – ennek köszönhetően végül egy híján hússzal, 93-74-re győztünk.
Csapatunkban nagyon jó napot fogott ki Meleg Gergő, aki dupla-duplázott: 29 pontot és 12 lepattanót szerzett. Szintén remek teljesítménnyel rukkolt elő Uros Rosic, aki 20 ponttal zárt, s öt hármast is bevágott – emellett megkaparintott 7 lepattanót. Odatette magát Fülöp Zsombor is, aki 13 pontot, 5 lepattanót, 4 szerzett labdát és 8 gólpasszt tett a közösbe.
Ivica Mavrenski: – Először is gratulálok a játékosaimnak, nagyon fontos meccset nyertünk meg. Tudtuk, hogy a Bonyhád egy nagyon tapasztalt csapat, jó játékosokkal. Bár a harmadik negyedben ellenfelünk visszajött hat pontra, újra el tudtunk kapni egy remek ritmust, és úgy fejeztük be a meccset, ahogyan szerettük volna. Köszönünk mindent, sok sikert kívánunk a Bonyhádnak a bajnokság hátralévő részére!

Bonyhádi KSE–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 74-93 (17-24, 15-20, 29-24, 13-25)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 12. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Fülöp Zs. 13/3, Benke 4, Rosic 20/15, Meleg 29/9, Dobrijevic 15. Csere: Rátvay 5, Fekete, Mezei 7/3. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.