Megvolt az esélyünk a győzelemre, de sajnos elszalasztottuk

2020. október 10.
Megvolt az esélyünk a győzelemre, de sajnos elszalasztottuk Férfi felnőtt csapatunk közel állt ahhoz, hogy győzelemmel mutatkozzon be hazai pályán az NB I. B Piros csoportjában: a BKG Príma Akadémia együttesét az utolsó negyedben utolértük, de ekkor képtelenek voltunk élni a lehetőségekkel.

Erős, összeszokott, ráadásul tapasztalt játékosokkal felálló ellenfelet fogadott férfi felnőtt csapatunk, amely most mutatkozott be hazai pályán az NB I. B Piros csoportjában. Bíztunk benne, hogy bár több kosarasunk is hiányzik sérülés miatt, így is képesek lehetünk megszerezni első győzelmünket – annak ellenére is, hogy a BKG Príma kezdőjének átlagéletkora 23,2 év volt, a miénk pedig nem sokkal volt több a 20-nál (20,4).

Sajnos a győzelem nem jött össze, de nem jártunk messze tőle. Ellenfelünk alaposan bekezdett, nagy tempót diktált, nem mellesleg remekül célzott, aminek meg is lett az eredménye: jócskán elhúzott az első negyedben, és a másodikban is növelte előnyét. Nagy Botond szinte háttal állva is triplát dobott (ötször talált be 20 perc alatt), míg nekünk vért kellett izzadnunk azért, hogy a gyűrűbe gyömöszöljük a labdát. Nem védekeztünk jól, a nagyszünetig kapott 48 pont önmagáért beszél.

A félidőben még nagyon messze volt tőlünk ellenfelünk, hiszen 32-48 volt az állás, Akadémiánk csapata azonban nem ezzel foglalkozott. Ivica Mavrenski űzte-hajtotta a fiúkat, akik addig-addig üldözték a vendégeket, amíg szép lassan le nem dolgozták a hátrányukat. A 23. percben már csak tíz volt közte (40-50), a 35. percben pedig már egy sem: 67-67-nél befogtuk a BKG Príma Akadémiát! Sőt, támadhattunk a vezetésért. Egyszer, kétszer, háromszor – de egyszer sem találtunk be. A lehetőség tehát ott volt a kezünkben, nem éltünk vele, ellenfelünk pedig kihasználta ezt, az utolsó percekben jobb megoldásokat választott, s végül öt ponttal nyert.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a BKG együttesének, megérdemelten győzött, majdnem az egész mérkőzést kontrollálta. Az utolsó negyedben volt lehetőségünk arra, hogy fordítsunk, de ekkor nem koncentráltunk eléggé, helyzeteket és büntetőket hagytunk ki, így elúszott a lehetőség.

Nagy Ágoston: – Gratulálok a pécsi csapatnak! Nagyon sokat készültünk az erényeikből. Jó szerkezetű, tudatos együttes, amely mindenkinek nagy problémát fog okozni. A koncentrált kezdésünknek köszönhetően jelentős előnyre tettünk szert, amit aztán a hazaiak a második félidőben szépen elolvasztottak. Taktikailag azonban talán kicsit még a pécsi csapat felett állunk, így aztán a körülményekhez képest sikerült magabiztosan behúzni ezt a találkozót.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–BKG Príma Akadémia 79-84 (12-24, 20-24, 24-16, 23-20)

Férfi NB I. B Piros csoport. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Fülöp Zs. 2, Lados 14/6, Benke 9/3, Gáspár M. 6, Dobrijevic 13. Csere: Rosic 23/15, Váits 4, Fekete 4, Séra 4. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. BKG Príma Akadémia: Nagy Benedek 6/6, Nagy Botond 24/18, Nagy S. 3/3, Buzás 12/3, Radoncic 25. Csere: Armaghani 10, Reizer 4. Halász, Szeleczki, Zsihla. Vezetőedző: dr. Nagy Ágoston.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 5-15, 12. perc: 20-24, 17. perc: 20-37, 23. perc: 40-50, 35. perc: 67-67, 37. perc: 67-74.