Megvolt az esélyünk a győzelemre, sajnos nem sikerült

2020. október 24.
Megvolt az esélyünk a győzelemre, sajnos nem sikerült Hatalmas csatát vívott felnőtt férfi csapatunk a TF-Budapest ellen az NB I. B Piros csoportban, a mérkőzés tűzbe hozta a szurkolókat, csodálatos volt a hangulat – sajnos a végén a vendégek örülhettek, hiszen egy ponttal nyertek.

Körömrágós, végig szoros mérkőzést vívott csapatunk az NB I. B Piros csoportban – igazi férfias ütközet volt ez! Olyan, ami tűzbe hozta a szurkolókat és a játékosokat is: a mérkőzés vége felé érdemes volt nézni a kispadokat, egy-egy jó megoldás után mindkét oldal egy emberként ugrott talpra.

A mérkőzés során mindkét csapat hatalmas energiákat mozgósított a győzelem érdekében. Ahogy telt-múlt az idő, úgy lehetett egyre jobban érezni, hogy a hajrá fog dönteni: így is történt. A nagyszünetben a vendégek két ponttal vezettek (40-42), ugyanekkora volt a különbség harminc perc elteltével is, az utolsó negyedben azonban már hol mi vezettünk, hol az ellenfelünk. Az utolsó perc aztán elképesztő izgalmakat hozott. Amikor a TF 83-81-re vezetett, jött a ragyogóan kosárlabdázó Dobrijevic, betett egy duplát, amivel egyenlített, majd a kiharcolt büntetőt is értékesítette – nálunk volt az előny (84-83). Már csak ki kellett volna védekeznünk az ellenfél támadását, amire tizenöt másodperce volt. Nem sikerült: bár a stratégia az volt, hogy mindenki húzódjon majd a palánk alá, talán rutintalanságunk miatt mindenki kilépett, a méretes Timkó pedig nem hibázta el a ziccert. Ennyi volt, nagy kár érte!

Csapatunkban Aleksa Dobrijevic remek napot fogott ki, kiválóan játszott, dupla-duplát ért el 36 perc alatt: 36 pontot dobott, 13 lepattanót szerzett, volt 5 kiharcolt faultja, 45-ös VAL-mutatót produkált, ami az egész mezőny legmagasabb értéke volt!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a TF csapatának a győzelemhez! Megvolt az esélyünk arra, hogy mi nyerjük meg ezt a mérkőzést, sajnos nem volt elég tapasztalatunk ahhoz, hogy sikerüljön.

Beák Gábor: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Ellenfelünk fiatalos lendülettel játszott, mi is megpróbálunk hasonlóan kosárlabdázni, így aztán szoros meccs kerekedett, amit nagyon élveztek a kilátogató szurkolók. Rengeteg hibát vétettünk, ennek ellenére nyertünk. Gratulálok a játékosaimnak és a pécsi csapatnak is!

NKA Pécs–TF-Budapest 84-85 (24-25, 16-17, 21-21, 23-22)

Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Fülöp Zs. 8, Lados 12, Benke, Gáspár M. 6, Dobrijevic 36. Csere: Rosic 3, Váits 17/6, Kollár 2, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. TF-Budapest: Kerkai 22, Kutrovich 17/6, Karosi 6/3, Somogyfoki 8/6, Timkó 22. Csere: Csík 8/3, Rozs, Tökölyi 2. Vezetőedző: Beák Gábor.