Mindent megpróbáltak a fiúk

2021. május 08.
Mindent megpróbáltak a fiúk A hazai pályán három ponttal megnyert első mérkőzés után idegenben kilenccel kikapott felnőtt férfi csapatunk a Veszprémtől, így a nyolcadik helyen zárta a bajnokságot az NB I. B Piros csoportban.

Az első meccset ugyan megnyertük a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém ellen, de mindenki tisztában volt vele, hogy a hárompontos siker azt jelenti, gyakorlatilag idegenben is győzni kell. Sajnos a sokkal tapasztaltabb, NB I. A-csoportos rutinnal is felvértezett házigazdák nem engedték, hogy ez összejöjjön – és bizony mi is sokat tettünk azért, hogy ne legyen esélyünk a sikerre. A mérkőzés során 23 labdát adtunk el, ami sok, s bár több lepattanót szereztünk ellenfelünknél (28, ill. 36), ezzel nem tudtunk eléggé kompenzálni. A hazaiak behúzták az első három negyedet, harminc perc után már 17 ponttal (64-47) vezettek, az utolsó tíz perc ugyan a miénk volt, de nem tudtunk lőtávolon belülre kerülni.

A két mérkőzés eredményei alapján a párharcot a Veszprém nyerte, így a hetedik helyen végzett, mi pedig nyolcadikként zártuk első NB I. B Piros csoportos szezonunkat.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez! Megpróbáltunk mindent, ennyi sikerült ma. Huszonhárom eladott labdánk volt, ez nagyon sok, különösen ilyen tapasztalt játékosok ellen, akik ezt könyörtelenül kihasználták. Jó pihenést kívánok ellenfelünknek, mi pedig készülünk az U20-as döntőre.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém–NKA Pécs 79-70 (20-17, 24-20, 20-10, 15-23)

Férfi NB I. B Piros csoport, rájátszás a 7. helyért, 2. mérkőzés. HOYA-Pannon Egyetem Veszprém: Szűcs 2, Szabó P. 18/6, Madár 22/9, Orgona 11, Dukic 13/3. Csere: Sipos, Futó 10, Birkás 2, Glatz 1. Vezetőedző: Baksa Szabolcs. NKA Pécs: Fülöp Zs. 8, Rosic 15/9, Benke 6, Kocsis 4, Gáspár M. 13/6. Csere: Váits 13/3, Kollár 4, Molnár 5/3, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.