Most már csak mi vagyunk veretlenek

2021. január 17.
Most már csak mi vagyunk veretlenek A nagyszünet után feljavult a védekezésünk, ennek köszönhetően kadett fiú A csapatunk közel húsz ponttal legyőzte az Óbudai KA együttesét. Kilencből kilencnél járunk.

Két veretlen csapat találkozott egymással ezen a bajnokin: mi nyolc, az Óbudai KA hat győzelemnél tartott. Most már csak egy hibátlan együttes van a mezőnyben, az NKA Pécs A ugyanis már kilenc sikernél jár.

Nem volt ez egy könnyű mérkőzés. Az első két negyedben ugyanis gyengén védekeztünk, emiatt sok pontot kaptunk, a nagyszünetben 49-46 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán sokkal kevesebb levegőt hagytunk ellenfelünknek, agresszíven és határozottan védekeztünk, ennek köszönhetően átvettük a meccs irányítását és szép lassan elhúztunk a vendégektől – végül 87-69-es győzelmet arattunk.

Csapatunkban Antal Donát dupla-duplával zárta a mérkőzést, 18 pontja mellett 15 lepattanót szerzett – 32-es teljesítményindexével ő volt a mezőny legjobbja.

Branislav Jemc: – Először is szeretnék gratulálni ellenfelünknek, jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben nagyon rosszul védekeztünk, és sok hibánk volt támadásban is. A második félidőben feljavult a védekezésben, ennek köszönhetően tudtunk nyerni. Dolgoznunk kell tovább, ki kell javítanunk a hibáinkat.

NKA Pécs A–Óbudai KA 87-69 (20-23, 29-23, 21-9, 17-14)

Kadett fiú bajnokság. NKA Pécs A: Antal D. 18, Bolyos 16/3, Fonyó 25, Mucha 4, Bor 4. Csere: Füzesi 4, Szita 3, Jolsvai 7/3, Rieder 5/3, Pap, Balázs B. 1. Vezetőedző: Branislav Jemc.