Most mi bírtuk jobban a hajrá idegőrlő perceit

2021. február 20.
Most mi bírtuk jobban a hajrá idegőrlő perceit A Nagykőrös elleni szerdai győzelem után Baján is nyert felnőtt férfi csapatunk az NB I. B Piros csoportban: sokáig a hazaiaknak állt a zászló, de a hajrában mi voltunk a jobbak.

Bíztunk benne, hogy a Nagykőrös elleni siker kellő önbizalmat és erőt ad a fiúknak a szombati bajnokira, s így is lett. A házigazdák kezdtek jobban, az első és a második negyedet is elvitték három-három ponttal, így a nagyszünetben 37-31-re vezettek, de mindenki tisztában volt vele, hogy ez a meccs nincs lefutva. A folytatásban nagyon szívós, kemény munkával araszoltunk egyre közelebb ellenfelünkhöz, akiket a 33. percben Kocsis duplájával értünk utol (55-55). Az utolsó percekben iszonyúan meg kellett dolgozni a győzelemért, örömteli, hogy ezúttal mi bírtuk jobban ezeket az idegőrlő pillanatokat!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez, úgy érzem, abszolút megérdemeltük! Nagyon fontos volt, hogy egy pillanatra sem adtuk fel, ennek köszönhetően tudtunk visszajönni és fordítani. Tudom, milyen nehéz helyzetben van most a Baja a vírus után, mi is átéltük ugyanezt. További sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Bajai Bácska FKE–NKA Pécs 63-68 (16-13, 21-18, 16-18, 10-19)

Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Lados 12/3, Benke 3/3, Scherer 14, Kocsis 6, Karavdic 20/6. Csere: Rosic 9/6, Gáspár M. 2, Váits 2, Kollár, Fülöp Zs. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.