« vissza a döntő oldalára

Nagy csata végén a Zsíros Akadémia örülhetett

2022. május 20.
Nagy csata végén a Zsíros Akadémia örülhetett Mindkét pénteki mérkőzését megnyerte, s ezzel bejutott a legjobb négy közé a Zsíros Akadémia Kőbánya A.

Óriási csatát vívott egymással a Zsíros Akadémia és a Szombathely csapata. Az első negyedben mindössze egypontos különbség alakult ki (a fővárosiak javára), a másodikban aztán kicsit meg tudtak lépni Tápai Zsolt tanítványai, a nagyszünetben az eredményjelzőn álló 36-30-as vezetés azonban semmi sem volt garancia.

A Szombathely azonban a harmadik negyedben sem tudta utolérni ellenfelét, s bár a meccs elég kiegyenlített volt, tovább nőtt a különbség (52-43). Az utolsó felvonásban taktikusan őrizte előnyét a Zsíros Akadémia, amely végül 68-62-re győzött, és ezzel bejutott a legjobb négy közé, holnap elődöntőt játszhat!

Zsíros Akadémia Kőbánya A–Szombathelyi Sportiskola KA A 68-62 (15-14, 21-16, 16-13, 16-19)

Zsíros Akadémia Kőbánya A: Pelle 11, Horváth B. 11/3, Boronyai 11, Bacskó, Kovács Z. 2. Csere: Nagy Á. 11/3, Eszenyi 9, Tenke 10/6, Halász, Nagy B. 3. Vezetőedző: Tápai Zsolt. Szombathelyi Sportiskola KA A: Horváth D. 12, Bösze 4, Szendrő 3, Horváth I. 11/3, Pálmai 2. Csere: Varga Á. 2, Verasztó 12, Tóth D. 7, Németh 4, Buda 5/3, Kalmár, Csorba. Vezetőedző: Mészáros Máté.

Tápai Zsolt: – Mérhetetlenül büszkék vagyunk a srácokra, mert amit ma letettek az asztalra, az valami félelmetes volt! A legjobb négybe jutásunkkal a legszebb álmaink váltak valóra. Most örülünk még egy kicsit, aztán holnapra új álmokat és célokat tűzünk ki magunk elé. Köszönöm szépen Boronyai Zoltán kollégámnak a segítséget! Gratulálok a Szombathelynek, nagyon jókat csatáztunk idén!

Mészáros Máté: – Gratulálok a Zsíros Akadémiának a győzelemhez, és a továbbjutáshoz az elődöntőbe!