« vissza a döntő oldalára

Nagy csatában nyert az Oroszlány

2022. május 19.
Nagy csatában nyert az Oroszlány Csak a második negyedet nyerte meg az Oroszlány a Szombathely elleni mérkőzésen, de ennyi épp elég volt a győzelemhez.

Nagy csatát hozott az Oroszlány és a Szombathely mérkőzése. Az első negyedben a Vas megyei csapat volt jobb egy hajszállal, de a második felvonás már az OSE szájíze szerint alakult. Gurszky Gergő együttese ezt a tíz percet 17-9-re megnyerte, s mint később kiderült, ezen a meccsen egy ekkora előny aranyat ér!

A nagyszünetben 27-21-re vezetett az OSE, a folytatásban pedig mindent megpróbáltak a szombathelyi srácok, hogy ledolgozzák hátrányukat. A 34. percben Varga Áron duplájával utol is érték ellenfelüket (46-46), sőt, Verasztó közelijével át is vették a vezetést. A hajrá hatalmas csatát hozott, mindkét csapat beleadott apait-anyait, de az utolsó két-három perc az Oroszlánynak sikerült jobban, amely végül 57-53-ra győzött.

A mérkőzésen ketten is dupla-dupláztak a szombathelyi csapatban: Varga Áron 20 ponttal és 11 lepattanóval, Horváth Dániel 12 ponttal és 13 lepattanóval zárt.

Gurszky Gergő: – Először is gratulálok mind a nyolc csapatnak, akik kiharcolták az A-döntőbe jutást! Büszke vagyok a csapatomra, hogy itt vagyunk, és igyekszünk minél jobban helytállni, és kiadni mindent magunkból. Izgalmas meccsel kezdődött számunkra a torna, nem játszottunk jól, de a végén a magunk javára tudtuk fordítani a sok hibával tarkított meccset. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

Mészáros Máté: – Gratulálok az OSE csapatának, megérdemelten győzött! Védekezésben olyan hibákat követtünk el, amiket könyörtelenül megbüntettek, plusz ezt tetézték a faultproblémáink. Megyünk tovább, készülünk a következő mérkőzésre.

MVM-OSE Lions A–Szombathelyi Sportiskola KA A 57-53 (10-12, 17-9, 11-13, 19-19)

MVM-OSE Lions A: Borbáth 2, Baráth 2, Manner 4, Lazók, Pap 15/3. Csere: Magyar 13/9, Kaiser 6, Fekete 5, Vorsléger 2, Kostyál, Flekenstein 1, Czermann 7. Vezetőedző: Gurszky Gergő. Szombathelyi Sportiskola KA A: Bősze 1, Horváth I. 9, Pálmai, Szendrő, Horváth D. 12. Csere: Károly D., Németh, Varga Á. 20/3, Tóth D. 5, Gál, Verasztó 6, Kalmár. Vezetőedző: Mészáros Máté.