Nagy győzelmet arattak a junior lányok, több mint harminccal verték a Csatát!

2022. február 25.
Nagy győzelmet arattak a junior lányok, több mint harminccal verték a Csatát! Az ország egyik legjobbja, a Csata DSE ellen erőt demonstrált junior leány U18-as csapatunk, amely több mint harminc ponttal győzött – nagyon jól játszottunk!

A mérkőzés előtt a Piros csoportban mi álltunk az élen 8 győzelemmel és 1 vereséggel, a Csata DSE pedig a második helyet foglalta el 7/1-es mutatóval. Két nagyon erős csapat találkozott tehát egymással a rájátszás aktuális fordulójában, de ezen a napon szinte nem voltunk egy súlycsoportban ellenfelünkkel.

Elképesztően jó első negyedet produkáltak a lányok, érezhető volt, hogy nagy akarattal és energiával vetik magukat ebbe a mérkőzésbe, ennek köszönhetően 19 pontos előnyre tettek szert! A vendégek természetesen idővel magukra találtak, de miután továbbra is koncentráltan, jól játszottunk, mindez csak arra volt elég, hogy ne nőjön tovább a különbség. A harmadik negyed után 60-42-re vezettünk, hogy aztán rátegyünk még egy lapáttal: 15 ponttal nyertük az utolsó felvonást, így pedig 87-54 lett a végeredmény.

Nagyon sokat jelentett ezen a mérkőzésen, hogy jól céloztunk távolról, 15 triplát vágtunk be, Laczkó Sára és Farkas Szonja is négy-négy hármast vállalt! Többen is remek egyéni teljesítményt nyújtottak, Rátkai Eszter dupla-duplázott, 10 pontot dobott és 11 gólpasszt is kiosztott. Közel állt a dupla-duplához Farkas Szonja és Olawuyi Adenike is, előbbi 18, utóbbi 14 pontot szerzett, emellett mindketten 9 lepattanót kaparintottak meg.

Szentpáli Gergő: – Gratulálok a lányoknak, ez igazi csapatmunka volt! Vétettünk hibákat, de végig nagy akarattal és energiával játszottunk. Támadásban nagyon szépen járt a labda, jó helyzeteket vállaltunk el, de a védekezésünk volt a győzelem kulcsa. Ezen az úton kell tovább haladnunk!

NKA Pécs U18–Csata DSE 87-54 (27-8, 14-17, 19-17, 27-12)

NKA Pécs U18: Laczkó 16/12, Rátkai 10/6, Orbán 8/3, Olawuyi 14, Farkas 18/12. Csere: Nagy R. 11/9, Tőczik 4/3, Szakolczi 4, Halmágyi Kitti 2, Kohn, Varga N., Szantner Sz. Vezetőedző: Szentpáli Gergő.