Nagy győzelmet arattak az U20-as fiúk a Honvédnál!

2022. február 18.
Nagy győzelmet arattak az U20-as fiúk a Honvédnál! Vérbeli rangadót játszott U20-as fiú csapatunk, amely a tabella második helyezettjeként utazott az éllovas Honvédhoz – hogy aztán győztesen jöjjön haza!

Nagyon izgalmas, színvonalas csatának, igazi rangadónak ígérkezett az U20-as fiúknál a Budapesti Honvéd SE–NKA Pécs bajnoki, hiszen a tabella első helyezettje fogadta a másodikat. Mindenki tisztában volt vele, hogy ezen a mérkőzésen nüánszok döntenek majd – így is történt.

A nagyszünetig fej-fej mellett haladt a két csapat, a házigazdák csak egy orrhosszal jártak előrébb: a félidőben 36-32-re vezettek, tehát nem dőlt el semmi. A harmadik negyedben aztán nagyon elkaptuk a fonalat, ezt a tíz percet 9 ponttal, 25-16-ra megnyertük. Az utolsó felvonásban mindkét fél mozgósította minden energiáját, a 39. percben a hazaiak átvették a vezetést (68-67), de volt válaszunk erre a duplára: Molnár Mátyás dobott egy közelit, amelynek köszönhetően miénk lett a győzelem!

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! A két csapat tabellán elfoglalt helyéhez méltó mérkőzést játszottunk rengeteg hibával mindkét oldalon. Végig kiélezett volt a csata, egy-egy támadás döntött a végkimenetelről. Gratulálok a Honvédnak is, és sok sikert kívánok nekik a folytatásra!

Budapesti Honvéd SE U20–NKA Pécs U20 68-69 (18-17, 18-15, 16-25, 16-12)

NKA Pécs U20: Váits 5/3, Molnár 7/3, Kazy 4/3, Kollár 13/6, Kármán 11. Csere: Herger 19/3, Staubach 4, Bánfi 3, Rátgéber T. 3/3. Vezetőedző: Sértő Ádám.