Nagy különbséggel győztünk Óbudán, de nem lehetünk maradéktalanul elégedettek

2022. november 29.
Nagy különbséggel győztünk Óbudán, de nem lehetünk maradéktalanul elégedettek Megszerezte tizedik győzelmét felnőtt férfi csapatunk, amely a kilencedik fordulóból elhalasztott, Óbudai Kaszások elleni mérkőzésen nagyon simán, 85-59-re nyert idegenben.

Nagyon jól kezdte csapatunk az Óbudai Kaszások elleni idegenbeli bajnokit, hiszen pár perc alatt faképnél hagytuk a házigazdákat. Kollár Bence két korai hármasa megadta az alaphangot, a 6. percben már tíz ponttal vezettünk (6-16), s előnyünket nem csak az első negyed végéig, hanem egészen a nagyszünetig tovább növeltük (23-44). A folytatásban is kézben tartottuk a mérkőzést, egyre nagyobb lett a különbség, ugyanakkor a harmadik felvonásban már nem védekeztünk kellően agresszívan. Az utolsó negyedre aztán szinte teljesen megálltunk, de a győzelmünk természetesen így sem forgott veszélyben, s végül 85-59-re nyertünk.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! A nagykülönbségű siker ellenére nem lehetünk elégedettek a mai teljesítményünkkel, különösen azzal, ahogy a második félidőben játszottunk. Nagyon sok támadólepattanót engedélyeztünk a házigazdáknak, hibákat vétettünk és sok eladott labdánk volt támadásban. Sokat kell dolgoznunk azon, hogy ezeket kijavítsuk. Sok sikert kívánok ellenfelünknek a folytatásra!

Óbudai Kaszások–NKA Pécs 59-85 (8-22, 15-22, 22-30, 14-11)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, 9. forduló. Óbudai Kaszások: Láncos 14/6, Bodnár 7, Armaghani 12/3, Boros 10, Bartos 6. Csere: Dulic, Chabot, Ormai 5, Korompay, Varsányi 5/3, Lőrincze, Szabados. Vezetőedző: Takács Máté. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 2, Kovács P. 7/3, Kollár 15/6, Meleg G. 10, Djordjevics 18. Csere: Benke 9/3, Kazy 11/9, Lados 6, Scherer 4, Rátvay 1, Herger 2, Kármán. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

További eredmények: DEAC U23–Nagykőrös 79-62, Vasas Akadémia–Salgótarján 67-55.