« vissza a döntő oldalára

Nagy különbségű győzelemmel indított az NKA Pécs

2022. május 12.
Nagy különbségű győzelemmel indított az NKA Pécs Jól mutatkozott be az országos döntőn a házigazda NKA Pécs csapata, amely magabiztosan nyert a DEAC KA A ellen.

Nehezen melegedtek be a csapatok az országos döntő második mérkőzésén, talán kicsit izgultak a srácok. Percekig alig-alig került a gyűrűbe a labda, de aztán szép lassan mindkét fél belelendült. Az első negyed második felétől már egyértelműen a házigazda NKA Pécs dominált, amelyben nagyon jól dolgozott a palánk alatt Angyal Medárd (dupla-duplával zárt: 11 pont, 11 lepattanó). A második felvonásban aztán nagyon kinyílt az olló a két csapat között. Bár a pécsiek egyik meghatározó játékosa, Lukácsi Gábor hamar begyűjtött négy faultot, emiatt alig lehetett a pályán, a többiek mindent megtettek a sikerért. Keményen letámadták a debrecenieket, ami láthatóan nem ízlett az ellenfélnek, Fonyó Botond pedig szórta a pontokat, így a nagyszünetben már 15 ponttal vezetett az NKA Pécs (41-26).

Nagy hátránya ellenére sem adta fel egy pillanatra sem a DEAC a folytatásban. A harmadik negyed kiegyenlített csatát hozott, s bár a debreceniek mindent megpróbáltak, nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. Mindez azt jelentette, hogy az utolsó felvonás előtt gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, amelyet végül a pontosabban célzó és sokkal több lepattanót szedő (45, ill. 24) pécsiek abszolút megérdemelten nyertek meg.

NKA Pécs A–DEAC KA A 77-55 (17-12, 24-14, 15-15, 21-14)

NKA Pécs A: Lukácsi 7, Szita, Fonyó 18/6, Balázs B. 12, Angyal 11. Csere: Pap 1, Emelieze 5, Teszárik 6/6, Mezőfi 4, Vajda 9/3, Mucha 2, Putsay 2. Vezetőedző: Bojan Salatic. DEAC KA A: Laluska 9/3, Sziegl 6, Váróczy 3/3, Hámornyik, Fekete-Gál 20/9. Csere: Szilágyi 2, Fekete 3, Csécsei 3, Varga F. 2, Antal E. 4, Balai 3/3, Mátyus. Vezetőedző: Bazsik Péter.

Bojan Salatic: – Mindig nagyon fontos egy csapatnak, hogyan sikerül egy tornán a nyitó mérkőzése. Javítanunk kell néhány dolgon támadásban az előttünk álló meccseken, és fent kell tartanunk ezt az energiát az egész sorozat alatt. A négynapos torna fizikailag nagyon megterhelő lesz, nehéz mérkőzések várnak ránk.

Bazsik Péter: – Úgy gondolom, jól kezdtük a mérkőzést, a második negyedben azonban volt egy hullámvölgyünk, amely során nagyobb különbség alakult ki, elsősorban az ellenfél támadólepattanói miatt. Megérdemelten nyert a Rátgéber Akadémia, gratulálok nekik!