Nagy különbségű győzelemmel indítottak a junior fiúk!

2024. április 27.
Nagy különbségű győzelemmel indítottak a junior fiúk! Az erőviszonyok alapján várható volt, hogy magabiztos győzelemmel kezdi junior fiú csapatunk az országos döntőt: így is történt, közel ötven ponttal nyertünk a KASI ellen.

Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ez a mérkőzés nem tartogat majd váratlan izgalmakat, nem lesz körömrágás. A bajnoki címre hajtó csapatunk ugyanis gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte a meccset, hiszen 29-7-re megnyerte ezt a tíz percet. A folytatásban sem lassítottunk, így a nagyszünetben már kettő híján hatvan pontnál jártunk. Jó volt látni, hogy a kaposvári srácok továbbra is minden tőlük telhetőt megtettek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a továbbiakban már nem nőtt ilyen ütemben az előnyünk, de így is hatalmas különbséggel, 96-49-re győztünk.

Bojan Salatic: – Először is gratulálok a Kaposvárnak és a stábtagoknak! Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt a felkészülés alatt megbeszéltük, de voltak szükségtelen hibáink, nem mindig figyeltünk eléggé. Ezt azonban el kell felejtenünk, mentálisan már a holnapi csatára kell készülnünk, ami minden bizonnyal az egyik legnehezebb meccsünk lesz a szezonban.

Szőke Balázs: – Nagyon gyengén kezdtünk, ami rányomta bélyegét a további játékunkra, teljesen szétestünk. A második félidőben picit nagyobb ellenállást tanúsítottunk, amit pozitívumként értékelek. Az akadémisták nagyon jól játszottak, gratulálunk nekik a győzelemhez!

NKA Pécs A–KASI A 96-49 (29-7, 29-13, 16-14, 22-15)

Junior fiú országos döntő. Vezette: Jankovics Viktor Zsolt, dr. Nagy Zsombor, Fülöp Ádám László. NKA Pécs A: Lukácsi 4, Emelieze 15/3, Mezőfi 10/3, Szita 7, Angyal 12. Csere: Balázs B. 11/3, Fonyó 4, Pap 4, Mucha 13, Teszárik 7/3, Török-Papp 4, Kiss K. 5/3. Vezetőedző: Bojan Salatic. KASI A: Bogárdi 5/3, Óliás 3, Pucz 10, Horváth Á. 2, Bellai 8. Csere: Czink 11/9, Nagy B. 2, Látrányi 1, Schlichter 2, Gálos 5, Czeibert, Sághy. Vezetőedző: Szőke Balázs.

Az első nap további eredményei: Kecskeméti KA–DEAC KA U18/A 65-57, Soproni SI KA SKC/A–Szedeák U18/A 81-75, Budapesti Honvéd SE A–Vasas Akadémia 85-76.