Nagy skalpot szereztek a fiúk!

2021. január 31.
Nagy skalpot szereztek a fiúk! Nincs már veretlen csapat a csoportban, köszönhetően annak, hogy junior fiú B együttesünk hazai pályán két vállra fektette az addig hibátlan Kiss Lenke KS A-t.

Óriási csatát vívott junior fiú B csapatunk! A nagyszünetben veszni látszott minden, hiszen a vendégek tíz ponttal (33-43) vezettek, de a fiúk egy pillanatra sem adták fel, ez a hozzáállás pedig végül győzelmet eredményezett. A harmadik negyedben remek dolgokat produkáltak, kiválóan játszottak, átvették a vezetést, amit aztán már nem is engedtek ki a kezükből.

Csapatunkban remek napot fogott ki Prodanovic Todor, aki dupla-duplázott: 22 pontot dobott, amelyben volt öt tripla is (hét kísérletből, ami 71 százalékot jelent), valamint leszedett 14 lepattanót.

Zalay Zoltán, szakmai igazgató-helyettes: – Nagy skalpot szereztünk! A csoportot veretlenül vezető ellenfelet sikerült legyőznünk, teljesen megérdemelten. Ezzel megteremtettük a lehetőségét annak, hogy akár a felsőházban folytathassuk. A nagyszünetben még a Kiss Lenke Kosársuli vezetett tíz ponttal, de a srácok képesek voltak arra, hogy a mérkőzés alatt kijavítsák a hibákat, és jó csapatmunkával, kiváló egyéni teljesítményekkel fordítani tudtak. Gratulálok az egész csapatnak!

NKA Pécs B–Kiss Lenke KS A 76-70 (18-20, 15-23, 25-11, 18-16)

Junior fiú bajnokság. NKA Pécs B: Egédi 11/6, Prodanovic 22/15, Maretics 15, Habling, Slézia 6. Csere: Vasas 12, Zalay B. 8/6, Szabó G. 2, Hidegkuti, László J. Megbízott edző: Zalay Zoltán.