Nagy skalpot szerzett kadett fiú B csapatunk!

2021. december 19.
Nagy skalpot szerzett kadett fiú B csapatunk! Az utolsó negyedben fantasztikus teljesítményt nyújtott kadett fiú B csapatunk, amely legyőzte a debreceni akadémia A csapatát!

Igazi háborút hozott ez a mérkőzés, minden egyes labdáért hatalmas harc zajlott a pályán. Bár a vendégek fizikálisan erősebbek voltak, nem tudtak fölénk kerekedni, sőt, mi nyertük meg a lepattanócsatát, ráadásul jelentős fölénnyel: 51-31-re! Az első három negyed szoros volt, az utolsó felvonás előtt pedig öt ponttal (44-49) a DEAC vezetett. Ebben a tíz percben aztán egészen szenzációs dolgokat produkáltunk, öröm volt látni a fiúkat! Elképesztő energiákat mozgósítottak védekezésben, látszott, hogy nagyon meg akarják nyerni ezt a meccset, s miután támadásban is jó megoldásokat választottak, sikerült is: miután 17-1-re hoztuk a negyedik negyedet, végül 61-50-re győztünk!

Csapatunkban Mezőfi Márk dupla-duplázott, 12 pontja mellett 15 lepattanót szerzett.

Komlódi Dénes: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Két nagyon hasonló játékstílust képviselő együttes találkozott, az egész mérkőzésen fej-fej mellett haladtunk, majd következett az utolsó negyed… Elképesztő, amit a társaság nyújtott ebben a tíz percben, főként védekezésben! Végig agresszívak, de fegyelmezettek voltunk hátul, ennek hatására pedig a támadójátékunk is felgyorsult. Minden labdáért nagyot harcoltunk, a lepattanócsatát is sikerült fölényesen megnyernünk. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, úgy gondolom, megmutattuk, milyen tartása és mentalitása van ennek a gárdának! Sok sikert kívánunk a DEAC-nak a továbbiakra!

NKA Pécs B–DEAC KA A 61-50 (15-14, 14-18, 15-17, 17-1)

NKA Pécs B: Somogyi 12/6, Mezőfi 12/3, Bohner 6, Kiss K. 7, Rieder 11/3. Csere: Kovács M. 8/3, Nyilas 3/3, Novreczky, Sass 2, Ádám L. Vezetőedző: Komlódi Dénes.