Nagy szívük van ezeknek a lányoknak!

2021. április 25.
Nagy szívük van ezeknek a lányoknak! Bár kikapott hazai pályán kadett leány U15-ös csapatunk a BEAC-tól, a minimális, egypontos vereség bőven elég volt a B-döntős részvételhez.

Az első mérkőzésen, idegenben 61-54-re győztünk a BEAC-Újbuda KA B otthonában, ezért jó helyzetből várhattuk a második összecsapást. Látszott, hogy a lányok picit megremegtek a tét miatt, a vendégek pedig mindent beleadtak, s a harmadik negyed végén már 12 ponttal (48-36) vezettek, vagyis ekkor nekik állt a zászló. Csapatunk azonban fantasztikus utolsó negyedet produkált, 21-10-re megnyerte ezt a tíz percet, amivel ugyan a győzelmet nem tudta kicsikarni, de a B-döntős részvételt igen!

Csapatunkban hárman is dupla-dupláztak: Piukovits Dorka 14 pontot és 13 lepattanót, Halmágyi Kitti 14 pontot és 10 lepattanót, Subotic Milka 12 pontot és 10 lepattanót szerzett.

Ninkovics Marija: – Ezzel az egypontos vereséggel bejutottunk a B-döntőbe, amihez gratulálok a játékosaimnak! Látszott a lányokon, hogy érzik a mérkőzés tétjét, emiatt sok dobást hagytunk ki, a lepattanókat viszont jól szedtük, tizenhéttel többet szereztünk. Az utolsó negyedben megmutatták a lányok, hogy mekkora szívük van, nem adták fel, s amikor legfontosabb volt, nagyon odatették magukat. Büszkék vagyunk a csapatunkra, alig várjuk, hogy a döntőn feldobják a labdát!

NKA Pécs U15–BEAC-Újbuda KA B 57-58 (15-19, 13-17, 8-12, 21-10)

Kadett leány bajnokság, keresztjáték a B-döntőért. NKA Pécs U15: Piukovits 14, Halmágyi Kitti 14, Subotic 12, Jónás 5/3, Felső 2. Csere: Kropp 3/3, Szakács 2, Bercsi 5, Bojtár, Pusztai. Vezetőedző: Ninkovics Marija.