Nagy meló van ebben a győzelemben

2020. január 20.
Nagy meló van ebben a győzelemben Igazi férfias, sok energiát felemésztő nagy csatában győzött Akadémiánk csapata az NB I. B Zöld csoportjában: az utolsó negyedórában tudtunk csak a Szolnok fölé kerekedni.
Nem sok jót ígért, hogy Benke Krisztián és Scherer Bálint is hiányzott sérülés miatt, így azért alaposan leszűkültek Ivica Mavrenski rotációs lehetőségei. Ugyanakkor mindenki tisztában volt vele, hogy hazai pályán ezt a meccset hozni kell, ha törik, ha szakad, s bizony jól is kezdtünk: az első negyedet 19-11-re megnyertük. Lehetett volna több is közte, ám egymás után kimaradt négy büntető – később kiderült, hogy ilyesmi nem nagyon fér bele ezen a szinten. Dobrijevic kiválóan dolgozott a palánk alatt, s nem csak támadásban, védekezésben is, többször is megakadályozta Samuel Taiwót abban, hogy egyáltalán szemet vessen a gyűrűre, ki kellett passzolnia a labdát.
A második negyed elején nagyon elkaptuk a fonalat, megléptünk 26-11-re, úgy tűnt, minden működik, sínen vagyunk. Nem így volt. Néhány perccel később Rudner tripláját követően már 26-22-t mutatott az eredményjelző, s jöhetett egy körömrágós, izgulós időszak. Sem a negyed további részében, sem a harmadikban nem találtuk a megfelelő ritmust, lassúak voltunk, nem jó megoldásokat választottunk, nem mellesleg nem dobtunk távolról a vendégek zónája ellen. A Szolnok pedig élt a lehetőséggel, s 57-55-nél ott lihegett a nyakunkon.
Ez viszont, úgy tűnik, piszkosul zavarta a fiúkat. Jött Meleg Gergő triplája, ami úgy kellett, mint egy falat kenyér. Nem sokkal később Uros Rosic is bevágott egyet, majd látva, hogy megy ez neki, bevágott még egyet, s máris tíz pontra (66-56) nőtt a különbség. Az utolsó negyed pedig már abszolút rólunk szólt, a vendégekben nem volt erő arra, hogy tartsák a lépést. Beállt Horváth Csanád, aki többször is úgy robbant a palánk alá, hogy a szolnokiak bottal ütötték a nyomát, szerzett is hat pontot, és nem maradt eredménytelen Herger Salamon sem, egy duplát ő is betett a közösbe. Végül egy híján harminc ponttal győztünk – pedig a harmadik negyed közepén nem úgy nézett ki, hogy a vége örömkosárlabda lesz.
Csapatunkban ketten is húsz pont felett zártak, Meleg Gergő 24-et, Aleksa Dobrijevic pedig 23-at szerzett. Lepattanózás terén ezúttal (nem kis meglepetésre) Fülöp Zsombor volt a „király”, 12-t kaparintott meg!
Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, mert a Szolnok jó csapat, s ennek megfelelően arra készültünk, hogy nem lesz elég huszonöt-harminc percig koncentrálni, negyven percen át oda kell figyelni és jól kell játszani. Voltak sérültjeink, akik nem léphettek pályára, de azok, akik egészségesek voltak, mindent megtettek a sikerért. Természetesen voltak rosszabb periódusaink, de ennek ellenére megnyertük ezt a mérkőzést.
Jakab Máté: – Gratulálok a pécsieknek, nagyon szép, modern kosárlabdával rukkoltak elő, élmény ellenük játszani. Harminc percig nagy taktikai csatát hozott ez a mérkőzés, amíg fizikálisan bírtuk, pariban voltunk. Sajnálom, hogy a végén nem maradt annyi tartás bennünk, hogy tisztességes vereséggel jöhessünk le a pályáról.
Az újabb győzelemnek köszönhetően csapatunk ott áll a tabella élén, a mérlegünk: 13/3.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Szolnoki Olajbányász U23 94-65 (19-11, 24-20, 23-25, 28-9)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 18. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Vukas 11/3, Fülöp Zs. 5, Rosic 13/9, Meleg 24/9, Dobrijevic 23/3. Csere: Váits 2, Rátvay 8, Fekete, Horváth Cs. 6, Herger 2, Mezei. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.