Nagyon jó első félidőt produkáltunk, továbbra is veretlenek az U20-as fiúk!

2023. november 12.
Nagyon jó első félidőt produkáltunk, továbbra is veretlenek az U20-as fiúk! A hetedik bajnokiját is megnyerte U20-as fiú csapatunk, amely úgy kezdte az Alba Fehérvár U20 elleni mérkőzést, ahogy hazai pályán illik, ez pedig elég volt a végső győzelemhez.

Fergetegesen kezdte az NKA Universitas Pécs U20 a hetedik bajnokiját, az Alba Fehérvár U20 elleni meccsen a 6. percben, Kazy Balázs sikeres büntetőjét követően már kereken 10 ponttal vezettünk (16-6). A fiúk ezt követően sem álltak meg, jó volt nézni őket: Kazy Balázs, Bor Gábor, Kelemen Benjámin és Bánfi Balázs is szórta a pontokat, ennek köszönhetően pedig folyamatosan nőtt a különbség. A nagyszünetben már 53-33 állt az eredményjelzőn, ami azt jelezte, hogy ez a meccs gyakorlatilag 20 perc után eldőlt.

Így is volt, ugyanakkor a harmadik negyedben jelentősen faragtak hátrányukból a vendégek, akik feljöttek mínusz 13 pontra (63-50). A 38. percben aztán Párkányi Máté hármasa után tízen belülre kerültek, ám ennél többre nem futotta erejükből, így végül magabiztosan, 79-66-ra győztünk!

Csapatunkban ezúttal kihasználta magassági fölényét a palánkok alatt Kelemen Benjámin, aki dupla-duplázott, 17 ponttal és 11 lepattanóval zárta a mérkőzést.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Többen is hiányoztak a csapatunkból, ám így felállva is egy nagyon jó első félidőt produkáltunk, úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük. A második félidőben talán a fáradtság miatt is vétettünk hibákat, saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. További sok sikert kívánok a Fehérvár csapatának!

NKA Universitas Pécs U20–Alba Fehérvár U20 79-66 (29-14, 24-19, 10-17, 16-16)

NKA Universitas Pécs U20: Bor 13/9, Kazy 14/3, Merkl 7, Bánfi 15/6, Kelemen 17. Csere: Bolyos M. 2, Zalay B. 5/3, Füzesi 6, Antal D. Vezetőedző: Berkics Bence.