Nagyon kemény meccset nyertek meg a kadett fiúk, akik ott vannak a döntőben!

2023. június 10.
Nagyon kemény meccset nyertek meg a kadett fiúk, akik ott vannak a döntőben! Izgalmas, változatos elődöntőt vívott Akadémiánk csapata a Vasassal, az utolsó negyedben sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, aminek köszönhetően bejutottunk a döntőbe. Vasárnap 16.30-kor a Sopron lesz az ellenfelünk!

Nagyon jó, férfias mérkőzést játszottunk az elődöntőben a Vasassal, mindkét csapat megtett mindent a döntőbe kerülésért. Mi kezdtünk jobban, az első negyed közepén 12-6-ra vezettünk, de a fővárosiak rendezték a sorokat, és fordítottak (17-16). A második negyedben nagyon belelendült korosztályos válogatott játékosunk, Mezőfi Márk, aki 11 pontot szerzett, s kiváló játékának köszönhetően a nagyszünetben már mi voltunk előrébb (30-36).

Persze mindenki tudta, hogy ezzel még nincs vége a csatának! A harmadik negyedben a Vasas játékosa, Rosta Péter volt tarthatatlan, vezetésével nagyon felpörgött a csapata, amely a 24. percben utolért minket (41-41), sőt, a vezetést is átvette. Pokoli izgalmas volt a találkozó, hol az egyik, hol a másik oldalon született kosár, s nagyon úgy tűnt, döntetlenről kezdhetik a csapatok az utolsó felvonást – Török-Papp Benedek azonban bevágott egy duplát, így két ponttal mi vezettünk (52-54).

Az utolsó negyedre aztán elfogyott a fővárosiak puskapora, mi pedig továbbra is magas hőfokon játszottunk. Mezőfi elképesztő napot fogott ki, az első nyolc pontunkat ő dobta ebben a negyedben, s mivel a többiek is hozzátették a magukét, szép lassan elhúztunk (35. perc: 56-64). Érezhető volt, hogy innen már nem lesz visszaút a Vasas számára: Somogyi Zsombor pontjaival tovább növeltük a különbséget, s végül 70-61-es győzelmet arattunk.

Ott vagyunk tehát a döntőben, ahol vasárnap 16.30-kor a Sopronnal találkozunk!

A mérkőzésen ketten is dupla-dupláztak, a Vasas játékosa, Rosta Péter 21 pontot dobott és 14 faultot harcolt ki, míg Mezőfi Márk 34 ponttal és 12 lepattanóval, 47-es VAL-mutatóval a mezőny legjobbja volt.

Kárpáti Dániel: – Először is kimondhatatlanul büszke vagyok a játékosaimra, a stábra, az akadémiára. Ez a csapat egy játékos kivételével az U14-es döntő óta azonos, és ma is bizonyította, hogy bárkivel fel tudja venni a versenyt. Sajnos jobban remegtek a mi kezeink pár kulcsszituációban, míg az ellenfelünk magabiztosan hozta a pontokat. Holnap egy újabb nap, egy utolsó meccs. Sok sikert kívánok a döntősöknek!

Bojan Salatic: – Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Nagyon kemény, fizikális meccs volt, amelynek a végén meg tudtuk találni az utat a sikerhez. A mai mérkőzést most el is kell felejtenünk, holnap döntő játszunk, amelyen nagyon motiváltnak kell lennünk! Sok sikert kívánok a Vasasnak!

Vasas Akadémia/A–NKA Pécs/A 61-70 (17-16, 13-20, 22-18, 9-16)

Vasas Akadémia/A: Rosta 21/3, Bartos 13/6, Hanzély 3, Vajda 2, Zöldi 4. Csere: György J. 4, Nagy A. 8, Nagy Zs. 1, Flanek 5, Sass. Vezetőedző: Kárpáti Dániel. NKA Pécs/A: Mezőfi 34/6, Lukácsi 7/3, Teszárik 11/3, Török-Papp 4, Novreczky 2. Csere: Somogyi 9/3, Kiss K. 1, Burony 2, Pavlík, Szalontai, Nyilas. Vezetőedző: Bojan Salatic.

A kadett B-döntőn, Szegeden sajnos nem sikerült döntőbe kerülnie Akadémiánk B csapatának, amely egypontos vereséget szenvedett a Zalakerámia ZTE KK/A-tól.

Mezei Máté: – A tegnapi álomszerű kezdés ma is sikerült, csak ma rémálom volt. Hitetlenül és bátortalanul kosárlabdáztunk, ezzel nagy előnyt engedve ellenfelünknek. A csapat karakterét mutatja, hogy hatalmas energiákat mozgósítva, védekezésünket felkeményítve visszajöttünk a mérkőzésbe, majd a 22. percben átvettük a vezetést is. Ezt követően ellenfelünk védekezést váltott, ami kissé megtörte a lendületünket, és ez rányomta bélyegét a hátralévő időszakra. Büszke vagyok a srácokra, sokat fejlődtek a mérkőzésen, és biztos vagyok abban, hogy holnap felszántják a pályát a bronzmeccsen!

NKA Pécs/B–Zalakerámia ZTE KK/A 63-64 (9-26, 24-13, 12-12, 18-13)

NKA Pécs/B: Hirth 24/12, Baráth 7/3, Schneider 2, Sass 2, Horvát. Csere: Zöldi 9, Fekete 10, Gáspár V. 4, Kulcsár 5, Kis-Balázs. Edző: Mezei Máté.