Nagyon közel voltunk ahhoz, hogy itthon is legyőzzük a Jászberényt!

2022. január 10.
Nagyon közel voltunk ahhoz, hogy itthon is legyőzzük a Jászberényt! Nagyon izgalmas, élvezetes, férfias mérkőzést játszott Akadémiánk fiatal csapata az A csoportra áhítozó Jászberénnyel. A pokolian kiélezett végjátékban sajnos kétszer is eladtuk a labdát, ami megpecsételte a sorsunkat.

A tabella második helyén álló, a bajnoki címre, egyben a feljutásra is esélyesnek tartott Jászberényt fogadtuk a 2022-es esztendő első hazai mérkőzésén. Az őszi szezonban, idegenben legyőztük az NB I. A csoportot is megjárt játékosokkal felálló JKSE-t, s ha most is sikerült volna, akkor megelőzzük a tabellán.

Sajnos nem sikerült.

Pedig megvolt rá minden esélyünk. Az első negyed kiélezett csatát hozott, majd a másodikban sok hibára kényszerítettük a vendégeket, akik kilenc labdát adtak el, ezekből pedig rendre eredményesek tudtunk lenni. Remek tíz percet produkáltunk, aminek köszönhetően a nagyszünetben tíz ponttal, 44-34-re vezettünk. Minden rózsaszínnek tűnt.

Hát még azután, hogy a harmadik felvonást Benke triplájával kezdtük! Sokáig azonban nem örülhettünk, a Jászberény ugyanis elkapta a fonalat, pontosan dobott: Akadémiánk növendéke, Rosic két, Dukic egy hármast vágott be, Olasz egy duplával köszönt be, s a 11-0-s rohamnak köszönhetően máris szoros volt a meccs (47-45). Nem sokkal később utolért minket a Jászberény, sőt, a vezetést is átvette, ám Meszlényi, majd Lados is betalált távolról, így a harmadik negyed végén még nekünk állt a zászló.

Az utolsó negyed pedig fergeteges csatát hozott, amit nagyon élveztek a szurkolóink is, óriási volt a hangulat a csarnokban! Kellett is a segítség a fiúknak, mert a Jászberény rutinos játékosai mindent megtettek azért, hogy eldöntsék a meccset. Velkey ihletett formában szórta a triplákat, de nem tudtak meglépni a vendégek, mert Scherer vállára vette a csapatot, betalált kintről, középtávolról és betörésből is.

Nem csak tartottuk magunkat: amikor mindössze három perc volt vissza, Djordjevic dupláját követően 77-72-t mutatott az eredményjelző, vagyis levegőhöz jutottunk. Néhány pillanatig. A vendégek ugyanis tapadtak, mint a pióca. Amikor aztán 79-80-nál Kocsis bevágott egy triplát, ráadásul faultolták is, és a büntetőből is betalált (83-80), azt hittük, ez a lélektani előny elég lesz. Talán így is lett volna, ha Rosic dupláját követően nem csenik el a labdát Bíró Leventétől, ami után Velkey bedobott két büntetőt (83-84). Támadhattunk újra, de ekkor Benke veszítette el a labdát, Velkey pedig újabb két büntetővel három pontra növelte a különbséget. A hátralévő néhány másodpercben Bíró Levente még megpróbált egyenlíteni, de a labda lejött a gyűrűről, amikor pedig Kocsis közeli duplájával egyidőben pedig megszólalt a duda – 86-85-ös vereséget szenvedtünk.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Jászberénynek a győzelemhez! Összességében sajnos túl sok labdát adtunk el, az utolsó fél percben, fontos szituációkban kettőt is. Kár érte! Hullámzott a mérkőzés, voltunk fent és voltunk lent is, sajnos a végén a vendégek örülhettek. Ez egy erős bajnokság, keményen kell dolgoznunk, edzenünk továbbra is, hogy sikeresek lehessünk.

Földi Sándor: – Nagyon kemény csata volt, egylabdás meccs, amiből mi jöttünk ki jobban. Az első félidőben sok volt az eladott labdánk, amiből a hazaiak leindítottak minket. A nagyszünet után fordult a kocka, az akadémisták szórták el a labdákat, amit mi kihasználtunk. Köszönjük a sportszerű mérkőzést, és sok sikert kívánunk a pécsieknek a folytatásra!

NKA Pécs–Jászberényi KSE 85-86 (21-23, 23-11, 18-27, 23-25)

NKA Pécs: Bíró L. 9/6, Meszlényi 5/3, Benke 11/3, Kocsis 8/3, Djordjevic 21. Csere: Lados 8/6, Scherer 15, Kollár 5/3, Váits 3/3, Kármán, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Jászberényi KSE: Várbíró 5/3, Velkey 35/21, Rosic 20/12, Dukic 3/3, Olasz 12. Csere: Meleg 9/6, Nagy S., Homoki 2, Fekete. Vezetőedző: Földi Sándor.