Nagyon rossz kezdés után is kicsikartuk a győzelmet!

2022. március 21.
Nagyon rossz kezdés után is kicsikartuk a győzelmet! Fizikális, kemény mérkőzést vívott U20-as fiú csapatunk hazai pályán a Vasassal: a pocsék első negyed után nagyon megdolgoztak a srácok a győzelemért.

Nincs mit szépíteni, nagyon rosszul kezdtük a Vasas Akadémia elleni hazai bajnokit, az első negyedet gyakorlatilag tálcán nyújtottuk a vendégeknek (14-26). Kész szerencse, hogy még időben ébredtünk, és a második tíz perc már abszolút a miénk volt, így a nagyszünetre utolértük ellenfelünket (37-37). A második félidőben aztán a határozott védekezésünknek köszönhetően már nem volt pardon, átvettük az irányítást, és egy szoros, izgalmas meccsen kicsikartuk a győzelmet!

Csapatunkban Herger Salamon dupla-duplával zárta a mérkőzést, 11 pontja mellett leszedett 15 lepattanót.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Katasztrofális kezdés után sikerült ezt a mérkőzést megnyerni. Elengedtük ellenfelünket az első negyedben, dekoncentráltan, kapkodva játszottunk támadásban, amit a második negyed közepén tudtunk csak kijavítani, és ekkor fordítottunk a mérkőzés képén. Rendkívül fizikális, hibákkal tarkított összecsapás volt, amit a végjátékban nyertünk meg. Voltak extra teljesítményeink, viszont a második félidőben csapatszinten védekeztünk jól, ennek köszönhető a győzelem. Sok sikert kívánok a Vasasnak a folytatásra!

NKA Pécs U20–Vasas Akadémia U20 70-64 (14-26, 23-11, 17-13, 16-14)

NKA Pécs U20: Váits 20, Molnár 14/6, Staubach 4, Bánfi 7/3, Herger 11. Csere: Rátgéber T. 7/6, Árva-File 5/3, Bálint B., Kovács B. 2. Vezetőedző: Sértő Ádám.