Nagyon sokáig vezettünk a Lokomotiv Kubany ellen, de az utolsó negyed az oroszoké volt

2021. december 29.
Nagyon sokáig vezettünk a Lokomotiv Kubany ellen, de az utolsó negyed az oroszoké volt Az I. Füzesi József Emléktorna második napja is két nagyon férfias, harcos mérkőzést hozott. Az első találkozón a magyar junior válogatott hatalmasat csatázott a Szarajevóval, a másodikon Akadémiánk csapata közel járt ahhoz, hogy legyőzze az orosz Lokomotiv Kubanyt.

A nyitó nap mérkőzései alapján már látszott, hogy két nagyon erős külföldi csapat fogadta el meghívásunkat az I. Füzesi József Emléktornára. A második napon az OKK Spars Szarajevó a magyar U18-as válogatottal csapott össze, s ezúttal is bizonyította, hogy remek együttes nagyon jó felépítésű játékosokkal: megnyerte a második meccsét is. Váradi Kornél csapata azonban alaposan megnehezítette a bosnyákok dolgát, mert jelentős hátrányból (33-52) kapaszkodott vissza, és az utolsó negyed közepére utolérte ellenfelét, sőt, Várszegi triplájával egyenlített (61-61), majd Csendes és Hőgye egy-egy büntetőjével a vezetést is átvette. Itt azonban megállt a tudomány, a Szarajevó megrázta magát, és az utolsó két percben egy 13-2-es rohamot produkálva a maga javára fordította a meccset.

Váradi Kornél: – Nagyon férfias meccset játszottunk, amely rengeteg tapasztalattal szolgált számunkra, sok konzekvenciát vonhatunk le belőle. Azt tudni kell a Szarajevóról, hogy az A és a B divízió között billegő bosnyák válogatott nyolcvan százaléka itt játszik! Örülök neki, hogy amikor kellő agresszivitással, intenzitással kosárlabdáztunk, vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Ilyen meccsekre van szüksége a válogatottnak ahhoz, hogy a világbajnokságra ütőképes csapatunk legyen!

A nap második mérkőzésén Akadémiánk csapatára kemény feladat várt, a jó szerkezetű Lokomotiv Kubany volt az ellenfelünk. Sajnos junior válogatott centerünkre, Schmera Gergelyre sérülés miatt nem számíthattunk, a többiek azonban mindent beleadtak, s ennek köszönhetően a nagyszünetben 11 ponttal, 48-37-re vezettünk. A folytatás azonban már nem a mi elképzeléseink szerint alakult. Sajnos nem voltunk elég agresszívak, határozottak a palánkok alatt, így az oroszok nagyon sok lepattanót kaparintottak meg, ráadásul a büntetőkkel is hadilábon álltunk, összesen tucatnyit hagytunk ki. Ez pedig együttesen túl soknak bizonyult: bár az utolsó negyed előtt még 64-56-ra mi vezettünk, öt perccel később már 69-64-et mutatott az eredményjelző a Kubany javára. A hátralévő időszakban ugyan mindent megtettünk, de már nem voltunk képesek a fordításra, s végül nagy csatában 80-76-ra alulmaradtunk.

Vladan Glavinic: – Dicséret illeti játékosaimat azért a harcias hozzáállásért, küzdeni akarásért, ahogy ehhez a meccshez hozzáálltak. Olyan dolgokon ment el a mérkőzés, mint például a kizárások és a kihagyott büntetők. Remélem, az ilyen meccseken megtanuljuk, hogyan kell befejezni egy ilyen csatát, hogyan kell lezárni egy ilyen mérkőzést. Minden jót kívánok a Lokomotiv csapatának, egyben köszönjük, hogy elfogadta meghívásunkat a tornára!

Magyarország U18–OKK Spars Szarajevó 65-74 (13-20, 11-14, 20-20, 21-20)

Magyarország U18: Csendes 16/3, Kőházi, Hajdú 8/6, Vincze, Csuti 15/6. Csere: Várszegi 9/9, Fekete 4/3, Antalics 2, Hőgye 6, Maly, Horváth Á., Tóth P. 2. Szövetségi edző: Váradi Kornél. OKK Spars Szarajevó: Muic 19/9, Trnka 9/3, Jovic 17/6, Zrno 13, Bukva 8/6. Csere: Fejzic, Kamberovic 2, Hrnjic 6/6, Kustric. Vezetőedző: Marko Tribic.

Lokomotiv Kubany–NKA Pécs 80-76 (20-21, 17-27, 19-16, 24-12)

Lokomotiv Kubany: Glazkov 8, Bovduj 4, Scsetinyin 21, Grusevszkij, Oresnyikov 2. Csere: Dudnyik 3, Samari 4, Voszkobojnyikov 9, Csernyin 13, Kristinyenko 16, Lednyev. Vezetőedző: Nikola Markovic. NKA Pécs: Meszlényi 17/6, Merkl 13, Tomic 8, Prodanovic 10/6, Kelemen 4. Csere: Zalay, Habling 5/3, Maretics, Füzesi 2, Krkljes 3, Boljos 3/3, Antal D. 11/6. Vezetőedző: Vladan Glavinic.