Nagyot hajráztunk, nem sok hiányzott, de végül a Jászberény nyerte meg az első meccset

2022. április 29.
Nagyot hajráztunk, nem sok hiányzott, de végül a Jászberény nyerte meg az első meccset Ahogy illik, óriási csatára késztettük a Jászberényt a bajnoki elődöntő első mérkőzésén. Az utolsó negyed vége körömrágós volt, szépen dolgoztuk le a hátrányunkat, s volt esélyünk az egyenlítésre, de végül a házigazdák örülhettek a győzelemnek. Vasárnap Pécsett újra nekiveselkedünk!

Nagyon jó volt ezt ismét látni és átélni: csapatunk az elődöntő első felvonásán is bizonyította, hogy felnőtt a feladathoz, és bárkinek méltó ellenfele tud lenni! A feljutásért harcoló, az NB I. A csoportba igyekvő Jászberényre ugyanis a frászt hoztuk a mérkőzés utolsó perceiben, s bizony nem sok hiányzott ahhoz, hogy döntetlenre mentsük a találkozót.

A mérkőzés nagy részében a házigazdáknál volt az előny, de egyszer sem tudtak olyan különbséget kiharcolni, amellyel eldöntötték volna a találkozót. Illetve, a 37. percben már biztosan úgy gondolták, hogy ez megvan! Kucsora büntetőivel ugyanis 85-71-re alakult az állás, és már alig volt vissza a meccsből. Ekkor azonban szárnyakat kaptunk: jött egy Benke közeli, egy Kollár közeli, egy Scherer közeli, egy Benke tripla, egy Djordjevic kettő plusz egy, feljöttünk 85-83-ra (!), az ellenfelünk pedig nem hitt a szemének! Pokoli forró volt a helyzet, felcsillant előttünk a remény a győzelemre, amit végül nem sikerült kicsikarnunk – Rosic két büntetőjére Benke egy triplával válaszolt (87-86), de Velkey újabb két büntetője után Lados hármasa már kimaradt, így a házigazdák 89-86-ra nyertek.

Földi Sándor: – Infarktusközeli állapotba kerültem a találkozó végén. Amit harmincnyolc perc alatt felépítettünk, és ennek köszönhetően vezettünk tíz ponttal, azt az utolsó két percben majdnem összedöntöttük. Eladtuk a labdát többször is, és a pécsiek ebből bravúrkosarakat dobtak. Ezzel együtt a lényeg, hogy megnyertük az első találkozót, s nálunk maradt a pályaelőny. A hibáinkat ki kell javítani, mert nagyon jó csapat az ellenfelünk, és mi szeretnénk döntőbe jutni. Az első mérkőzésen mindig a hazai csapaton nagyobb a teher, míg a másodikon ez átkerül a másik együttesre, mert ha azt is elveszíti, már a kiesés szélére sodródik. Nagyon jó csapat a Pécs, de vasárnap győzni megyünk hozzájuk. Köszönöm a szurkolók támogatását, ami ma is sokat jelentett számunkra!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a győzelemhez a jászberényieknek! Tudtuk, hogy nagyon erős kerete van a JKSE-nek, s ezt bizonyították is. Jól dobtak a hazaiak és jelentős előnyre tettek szert, de a végén nem sok hiányzott, hogy legalább hosszabbításra mentsük a találkozót. Vasárnap hazai pályán szeretnénk visszavágni, s ha a hibáinkat kijavítjuk, akkor erre lesz is esélyünk.

Benke Krisztián: – Az utolsó két percben mínusz tízről jöttünk vissza a mérkőzésbe. Sajnos túl nagy előnyt adtunk ellenfelünknek az első harmincnyolc percben, s innen már nem sikerült fordítanunk. Ezen kell változtatnunk a vasárnapi mérkőzésen. Nem történt semmi különös, az első találkozót idegenben elveszítettük, de vasárnap mindenképpen egyenlíteni szeretnénk.

A három győzelemig tartó párharc állása 1-0 a Jászberénynek, folytatás vasárnap (17.30) Pécsett!

Jászberényi KSE–NKA Pécs 89-86 (26-23, 17-18, 24-20, 22-25)

Férfi NB I. B Piros csoport, elődöntő, 1. mérkőzés. Jászberény, Bercsényi tornacsarnok. Vezette: Goda László, Szilágyi Bálint, dr. Németh Patrik. Jászberényi KSE: Velkey 12/6, Olasz 10, Kucsora 18/6, Várbíró 2, Dukic 10/3. Csere: Nagy S. 13/6, Rosic 16/6, Meleg K. 4, Lewis 2, Homoki 2. Vezetőedző: Földi Sándor. NKA Pécs: Lados 15/3, Benke 8/6, Meszlényi 7/3, Rátvay 2, Djordjevic 11/3. Csere: Kocsis 14, Scherer 16/6, Kollár 3, Bíró L. 7/3, Váits 3/3, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.