Nagyot harcoltunk érte

2019. október 28.
Nagyot harcoltunk érte A hatodik bajnokiját is megnyerte U20-as fiú csapatunk, amely 99-77-re győzött a Vásárhelyi Kosársuli ellen, s ezzel továbbra is hibátlan.
Két veretlen csapott össze ezen az estén, Akadémiánk csapata mind az öt, a Vásárhelyi Kosársuli pedig mind a három eddigi meccsét megnyerte, ezért izgalmas, nagy csatára számított mindenki. Az is lett belőle. Az első negyedben potyogtak a kosarak, egyik fél sem a védekezéssel törődött, s ezt a tíz percet egy ponttal megnyerték a vendégek. A nagyszünetig aztán már alig találtak a gyűrűbe, miközben mi továbbra is eredményesek voltunk, így jelentős előnyre tettünk szert. Az utolsó két negyedben mindkét csapat célzott és tüzelt, nagyon sűrűn estek a kosarak, s ebből az adok-kapokból mi jöttünk ki jobban: 99-77-es győzelmet arattunk.
Csapatunk játékosai között eloszlottak a pontok, mindenki tett valamennyit a közösbe. A győzelemnek köszönhetően az NKA Pécs U20 továbbra is hibátlan, hatból hatnál tart, ugyanígy áll a SMAFC U20 is.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20–Vásárhelyi Kosársuli U20 99-77 (25-26, 18-5, 30-20, 26-26)
Férfi NB I. B Zöld csoport U20, 6. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20: Fülöp Zs. 5/3, Váits 14, Rosic 9/3, Fekete 13/3, Dobrijevic 12. Csere: Mezei 2, Meleg 14/3, Scherer 7/3, Vukas 8, Herger 10, Horváth Cs. 5, Neorcic. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.