Nagyot küzdött junior leány csapatunk

2021. február 24.
Nagyot küzdött junior leány csapatunk Végig fegyelmezetten, jól játszott junior leány csapatunk a Vasas Akadémia A ellen, ami hárompontos győzelmet eredményezett.

Nagyon jó első két negyedet produkáltak a lányok, hiszen mindössze 22 pontot kaptak, ellenben 32-t dobtak. A nagyszünetben tehát nálunk volt az előny, ami sajnos a harmadik felvonás végére majdnem teljesen elolvadt (38-40). Az utolsó negyedben hatalmasat küzdöttünk a sikerért, mindkét csapat beleadott apait-anyait, de a végén mi örülhettünk.

Csapatunkban Olawuyi Adenike dupla-duplával zárta a mérkőzést, 18 pontja mellett 15 lepattanót szerzett.

Szentendrei Áron: – A csapat végig fegyelmezetten játszott, ez döntő volt a mérkőzésen, a szerencse talán emiatt is állt mellénk a végén. Gratulálok a lányoknak, mert nagyot küzdöttek, és nagyon akarták ezt a győzelmet!

Vasas Akadémia A–NKA Pécs 56-59 (7-10, 15-22, 16-8, 18-19)

Junior leány bajnokság. NKA Pécs: Laczkó 8, Kötő 6/6, Habling 11, Szakolczi 3, Olawuyi 18/3. Csere: Kohn, Palásti 11, Nagy R. 2, Orbán. Vezetőedző: Szentendrei Áron.