Négy között van kadett leány U15-ös csapatunk

2021. május 04.
Négy között van kadett leány U15-ös csapatunk Megkezdte szereplését az országos B-döntőben kadett leány U15-ös csapatunk, amely az első perctől kezdve vezetett a Darazsak Sportakadémia B ellen, s magabiztos győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

Nagyon bíztunk benne, hogy fiatal csapatunk sikerrel veszi ezt az akadályt! Nem csalódtunk: a Darazsak Sportakadémia B ellen egy percig nem forgott veszélyben a győzelmünk. A lányok az első perctől kezdve remekül koncentráltak, jól játszottak, aminek meglett az eredménye, a nagyszünetben már 18 ponttal (43-25) vezettek. A folytatásban már nem nőtt ilyen ütemben a különbség, de erre nem is volt szükség, végül 74-52-re győztek, s ezzel bejutottak a legjobb négy közé.

Csapatunkban Subotic Milka dupla-duplázott, 14 pontja mellett 10 lepattanót szerzett.

Ninkovics Marija: – Nagyon örülünk annak, hogy egy ilyen fiatal együttessel bejutottunk a kadett B-döntő legjobb négy csapata közé! A mérkőzés első percétől vezettünk, és ezt az előnyt folyamatosan növeltük a meccs végéig. Ezzel a motivációval és lendülettel készülünk a következő csatára!

Darazsak Sportakadémia B–NKA Pécs U15 52-74 (13-21, 12-22, 8-12, 19-19)

Kadett leány bajnokság, B-döntő. NKA Pécs U15: Piukovits 12, Felső 7, Halmágyi Kitti 10, Subotic 14/3, Kropp 11/3. Csere: Bercsi, Molnár, Sánta G., Küllős 15/3, Bojtár 5, Pusztai, Jágity. Vezetőedző: Ninkovics Marija.

További eredmények: Nyíregyházi Kosársuli A–DVTK Akadémia B 57-71, Kecskeméti KA A–Szolnoki SC A 58-42.

A következő körben, csütörtökön (16.00) a DVTK Akadémia B ellen lépnek pályára a lányok.