Negyven percen keresztül keményen védekeztek a fiúk a Zöld-csoportos bajnokin

2023. december 18.
Negyven percen keresztül keményen védekeztek a fiúk a Zöld-csoportos bajnokin Magabiztos hazai győzelemmel zárta az évet Akadémiánk férfi csapata az NB I. B Zöld csoportjában: mindent elmond a védekezésünkről, hogy ellenfelünk az első félidőben csak 18 pontig jutott!

Jó játékkal rukkolt elő fiatal csapatunk az idei utolsó bajnokiján. Az Eszterházy SC-nek szemernyi esélyt sem adtunk, a nagyszünetre eldőlt, ki nyeri meg ezt a meccset, hiszen 41-18 állt az eredményjelzőn! Játékosaink nagyon jól dolgoztak, sok energiát mozgósítottak, a védekezésünk kiválóan működött, és a támadójátékunk is hatékonynak bizonyult. A legponterősebb ezúttal Kazy Balázs volt, aki 22 perc alatt 19 pontig jutott, a mindössze 16 éves Lukácsi Gábor pedig ugyanennyi idő alatt 16 pontot hozott össze.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Egy-két hibát leszámítva sikerült negyven percen keresztül keményen védekeznünk, ebből tudtunk könnyű kosarakat is szerezni. Támadásban nagyon jól járt a labda, ennek köszönhetően voltak üres helyzeteink, de nem értékesítettük őket túl jó százalékkal, viszont a második esélyből és leosztásokból sikerült pontokat szereznünk, úgyhogy dicséret illeti a fiúkat. Az Eger csapatának további sok sikert kívánok, valamint mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket a Zöld csoportban!

NKA Universitas Pécs II.–Eszterházy SC 73-50 (17-10, 24-8, 12-19, 20-13)

NKA Universitas Pécs II.: Bor 5, Kazy 19/6, Rátgéber T. 1, Bánfi 5/3, Herger 10. Csere: Lukácsi 16/6, Bolyos M. 3, Korszunszkij 6, Füzesi, Kelemen 6, Cekic 2, Zalay B. Vezetőedző: Csirke Ferenc.