Negyven percen keresztül szépen dolgoztak a lányok

2022. február 07.
Negyven percen keresztül szépen dolgoztak a lányok A szlovéniai Kranjban aratott magabiztos győzelmet leány csapatunk az U17-es WABA-ligában.

A házigazda Triglav Kranj elleni mérkőzés nem tartogatott túl sok izgalmat, hiszen az első negyedben már 13, a nagyszünetben pedig 31 ponttal (23-54) vezettünk. Bár a találkozó hamar eldőlt, a lányok végig komolyan vették a meccset, maximálisan koncentráltak, és folyamatosan növelték előnyüket. A végén 100-56-os győzelmet arattunk, nem mellesleg ismét nemzetközi tapasztalatot szerezhettek játékosaink.

Szentpáli Gergő: – Viszonylag hamar eldőlt a mérkőzés, azonban nagyon szépen dolgoztak a lányok negyven percen keresztül. Mindenki kapott lehetőséget a bizonyításra, összességében egy hasznos meccset játszottunk. Két hét múlva már jön is a következő forduló a WABA-ligában, ahol két nagyon erős ellenfél, a Tresnjevka és a Buducnost ellen fogunk pályára lépni.

Triglav–NKA Pécs U17 56-100 (17-30, 6-24, 22-28, 11-18)

NKA Pécs U17: Rátkai 16/9, Tőczik 11/6, Szakolczic 15, Szantner Sz. 4, Kohn 6. Csere: Szantner Zs. 2, Subotic 11/3, Árvai 8, Halmágyi Kitti 9, Bikicki 18/9, Simon D. Edzők: Szentpáli Gergő, Eördögh Edit.