Negyvenhatot dobtunk az első negyedben…

2019. október 07.
Negyvenhatot dobtunk az első negyedben… Ennél biztosan lesznek majd sokkal nehezebb meccsei is fiú U20-as csapatunknak, amely egy híján 130 pontot dobott a Tiszaújvárosnak.
Majdnem nyolcvan ponttal győzött U20-as fiú csapatunk a Tiszaújváros elleni hazai bajnokin. Ivica Mavrenski együttese az első negyedben teljesen elvette az ellenfél életkedvét, tíz perc alatt 43 (!) pontot szerzett, s ezzel eldöntött mindent. Nem volt egy izgalmas találkozó, de Akadémiánk csapata legalább éles helyzetben gyakorolhatott.
Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez. Nem volt nehéz meccs, de végig komolyan álltunk hozzá, és emiatt lett ekkora a különbség a végén a két csapat között.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20–Tiszaújvárosi Phoenix KK U20 129-54 (46-13, 21-10, 31-8, 31-23)
Férfi NB I. B Zöld csoport, U20. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20: Fülöp Zs. 2, Váits 16/12, Horváth Cs. 22/6, Scherer 6/3, Neorcic 13/3. Csere: Balaskó 19/3, Herger 14, Rátgéber 9/3, Dobrijevic 13, Mezei 2, Rosics 7/3, Séra 6. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.