« vissza a döntő oldalára

Negyvennel nyert a Vasas Akadémia a ZTE KK ellen

2022. május 13.
Negyvennel nyert a Vasas Akadémia a ZTE KK ellen A kadett döntőn megszerezte második győzelmét is a Vasas Akadémia, mivel fokozatosan tudták növelni a tempót az első félidőben még jó időszakokat produkáló ZTE KK ellen, és végül nagyon simán, 87-47-re győztek.

A második sikerére készülő Vasas Akadémia 9-0-al indított a ZTE KK ellen, ám öt perc elteltével magukra találtak a zalaiak is a sok hibát, és pontszegény első negyedet hozó találkozón. 16-5-ös állás után „lefagyott” a Vasas Akadémia és a kék-fehérek egy 8-0-s sorozattal felzárkóztak (16-13). Hullámzott a játék a második negyed elején, előbb Horváth Martin egalizált egy hármassal, majd a folytatásban a Vasas érvényesíteni tudta akaratát a pályán, így a 14. percre tíz ponttal ellépett (26-16). Jól harcolt azonban a ZTE KK, amely hasonlóan az első játékrészhez vissza tudott kapaszkodni, ezúttal zsinórban hetet szórtak a kék-fehérek. Kapkodóvá, idegessé vált a játék, a Honvéd nyugodott meg az időkérésüket követően és a feljavuló támadójátékuknak köszönhetően visszaállították a tízet közte (36-26).

Óriásit robbantott a nagyszünet után a Vasas, amely elrobogott az ellenfele mellett, az alig-alig betaláló ZTE ellen egyre nagyobb fölénybe került a budapesti gárda (25. perc 50-30). Eldőlni látszott a mérkőzés, szemmel láthatóan erővel is jobban bírták Katona Róbert tanítványai, akik az előző napi pontszegény, de megnyert találkozójuk után 65-35-ös vezetésről vághattak neki a ZTE KK elleni utolsó játékrésznek. Mind a két szakvezető minden játékosának lehetőséget adott a pályán, de a Vasas hegemóniáját nem sikerült megtörni, rátettek még egy jó nagy lapáttal a honvédos srácok, és végül negyven ponttal, 87-47-re megnyerték a mérkőzést.

Vasas Akadémia – ZTE KK (16-13, 20-13, 29-9, 22-12)

Vasas Akadémia: Hanzély 3/3, Szabó 12/3, Rosta 6, Gerlits 7, Kiss-Leizer 16. Csere: Kiss-Luczai 5, Guttmann 8, Bucskó 9/3, Sávolt 3/3, Bartos 7, Nagy -, Váradi 11/3. Edző: Katona Róbert

ZTE KK: Gerencsér 9, Tóth B. 8/3, Török-Papp 4, Garai 2, Horváth M. 3/3. Csere: Tóth L. -, Kustán -, Horváth B. -, Tóth M. -, Jordán 7/3. Edző: Halász Gergely

Katona Róbert: Gratulálok a csapatomnak, hogy pályára vitték, amit megbeszéltünk. Következik a harmadik lépés.

Halász Gergely: Az első félidő jó játékát nem tudtuk a másodikban megismételni, mind fejben, mind fizikálisan, a Vasas talán kicsit túlzóan agresszív játéka ellen nem találtuk az ellenszert. Természetesen gratulálunk nekik, megérdemelten nyertek.