Negyvenöt percig harcoltunk a győzelemért Szekszárdon!

2022. április 17.
Negyvenöt percig harcoltunk a győzelemért Szekszárdon! Óriási csatában győztünk Szekszárdon a női amatőr NB I. Piros csoportjában: a hosszabbításban egyértelműen mi voltunk a jobbak.

Nagyon megdolgoztak a lányok a győzelemért Szekszárdon. A mérkőzés végig szoros és kiegyenlített volt, ám a rendes játékidő előtt a hazaiak vezettek három ponttal, s úgy tűnt, megnyerik a meccset. Bojtár Boglárka azonban elengedett egy hármast, s miután a gyűrűben landolt a labda, jöhetett a hosszabbítás. A ráadást pedig már egyértelműen mi bírtuk jobban, így végül 70-63-as győzelmet arattunk.

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak, Orbán Alexandra 13 pontot és 11 lepattanót szerzett, Bojtár Boglárka pedig 20 pontot dobott és volt 10 kiharcolt faultja. Nagyon sokat tett még a közösbe Nagy Réka is, akinek a neve mellé 25 pont és 8 lepattanó került.

Vilipics-Kmézics Daliborka: – Nagy dicséret illeti a lányokat! Igazi csapatként harcoltunk végig negyvenöt percen keresztül. Külön öröm, hogy a hosszabbításban is magas hőfokon tudtunk még játszani.

Atomerőmű KSC Szekszárd II–NKA Universitas PEAC II 63-70 (12-15, 21-19, 12-11, 15-15, 3-10) – hosszabbítás után

NKA Universitas PEAC II: Bojtár Boglárka 20/6, Nagy R. 25/3, Kötő, Orbán 13/9, Halmágyi Kata 2. Csere: Tőczik 8/3, Szantner Sz., Varga N. 2. Vezetőedző: Vilipics-Kmézics Daliborka.