Nehéz meccset nyertek meg a fiúk

2020. december 13.
Nehéz meccset nyertek meg a fiúk Az utolsó negyedben hozott jobb döntéseknek, higgadtabb megoldásoknak köszönhetően győzött hazai pályán U20-as fiú csapatunk.

Ötödik mérkőzésén a negyedik győzelmét aratta U20-as csapatunk, amely ezúttal a Veszprémet múlta felül. A nagyszünetig nagyon jó úton jártak a fiúk, hiszen kemény védekezésüknek köszönhetően mindössze 22 pontot kaptak, eközben viszont 34-et szereztek, vagyis jelentős előnyre tettek szert. A harmadik negyedben azonban elveszítették a fonalat, ami elég volt a vendégeknek ahhoz, hogy visszakapaszkodjanak és egyenlítsenek. Az utolsó felvonás döntött, ebben a tíz percben pedig a mieink voltak a higgadtabbak, jobb döntéseket hoztak, s végül öt ponttal győztek.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak! Egy nehéz és nagyon fontos meccset sikerült megnyernünk, aminek nagyon örülünk. A harmadik negyedben elmaradt az első félidő agresszivitása védekezésben, ezért kár, mert visszaengedtük ellenfelünket a mérkőzésbe. A végén mi hoztuk a jobb döntéseket, higgadtabbak voltunk, így tudtunk győzni. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a továbbiakban!

NKA Pécs U20–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém U20 67-62 (18-11, 16-11, 13-25, 20-15)

Fiú NB I. B Piros csoport U20. NKA Pécs U20: Fülöp Zs. 9/3, Kollár 18/9, Kazy 3/3, Schmera 8, Herger 8. Csere: Meszlényi, Molnár 13/3, Séra, Kovács K. 2, Bánfi 6, Balaskó, Bálint B. Vezetőedző: Sértő Ádám.