« vissza a döntő oldalára

Nem adott esélyt a Csata a DVTK-nak sem

Nem adott esélyt a Csata a DVTK-nak sem Az erőviszonyoknak megfelelően alakult a Csata DSE és a DVTK Akadémia A mérkőzése, a jóval esélyesebb fővárosiak magabiztosan nyertek.

A Csata DSE a harmadik győzelmére hajtott ezen a mérkőzésen, s különösebb probléma nélkül meg is oldotta a feladatot. Az első két negyedben óriási volt a különbség a két csapat között, a DVTK ebben a periódusban nem tudta felvenni a versenyt ellenfelével. Különösen a második tíz perc volt nyomasztó, ezt a felvonást 17 ponttal nyerte a Csata.

A nagyszünet után már kiegyenlítettebb mérkőzést vívtak a felek. Az elsősorban Toman Réka és Zakor Izabella által repített Csata a harmadik negyedben így is tovább növelte előnyét, az utolsó felvonás előtt 71-39 állt az eredményjelzőn. Tekintélyes hátrányából aztán faragott a DVTK, amely az utolsó pillanatig becsülettel küzdött, így végül kereken húszpontos, 81-61-es vereséget szenvedett.

Csata DSE–DVTK Akadémia A 81-61 (25-18, 26-9, 20-12, 10-22)

Csata DSE: Arnóczki 2, Vladár 12, Gábor L. 8, Toman R. 26/3, Toman D. 2. Csere: Lipcsik 10/6, Halmy, Ihring, Zakor 19/3, Ilyés, Vágó 2. Vezetőedző: Tursicsné Iván Krisztina. DVTK Akadémia A: Fárbás Eliza 4, Poczkodi 7, Kádas 11/3, Fárbás Emma 1, Albert S. 18/9. Csere: Deli 8, Márkusz, Barabás 6, János B., Katona 4, Keller-Bortnyik 2. Vezetőedző: Földi Attila.

Tursicsné Iván Krisztina: – Most kezdődik az országos döntő!

Földi Attila: – Próbáltunk felállni a tegnapi vereség után, de egy erősebb ellenféllel szemben ennyire futotta.