Nyerhető meccset veszítettünk el, kár érte

2022. március 28.
Nyerhető meccset veszítettünk el, kár érte Közel állt ahhoz kadett fiú B csapatunk, hogy hazai pályán legyőzze a tabella éllovasát, ám hiába vezettünk a nagyszünetben, a második félidőben elkövetett hibák sokba kerültek.

Jó első két negyedet produkáltunk az éllovas Szombathely ellen, aminek köszönhetően a nagyszünetben, ha nem is sokkal, de vezettünk: 36-29 volt az állás. A folytatás azonban sajnos nem sikerült ilyen jól, a második félidő a vendégeké volt, akik végül négy ponttal, 64-60-ra győztek. Kár érte, mert ez egy nyerhető meccs volt, abszolút látszik, hogy kiegyenlített a mezőny, és bárkivel szemben pariban vagyunk – február végén 68-65-re kaptunk ki Szombathelyen.

Komlódi Dénes: – Gratulálok a Falcónak a győzelemhez! Az első félidőben ugyan követtünk el hibákat, de jó ritmusban kosárlabdáztunk, jó döntéseket hoztunk. A második félidőben mintha egy másik csapatot láttam volna a pályán. Fegyelmezetlenek voltunk, sorra adtuk el a labdákat, amiből ellenfelünk könnyű kosarakat szerzett. A végjátékban még volt egy fellángolásunk, de ismét jött két hiba, amikkel megpecsételtük a sorsunkat. Mindenképpen tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, nem férnek bele ekkora hullámvölgyek a játékunkba!

NKA Pécs B–Szombathelyi SI KA A 60-64 (19-14, 17-15, 8-17, 16-18)

NKA Pécs B: Rieder 10, Burony 4, Nyilas 5, Kiss K. 10, Somogyi 8. Csere: László P. 9, Bohner 9, Sass 3, Novreczky, Simon L. 2, Kis-Balázs, Ádám L. Vezetőedző: Komlódi Dénes.