Oda a hazai veretlenség

2019. november 24.
Oda a hazai veretlenség Az elején úgy tűnt, kiütjük a Ceglédet, a végén mégis a vendégek örülhettek: egy elképesztően izgalmas, paprikás hangulatú mérkőzésen Akadémiánk NB I. B-s férfi csapata hazai pályán 74-71-re kikapott.
Rangadót játszottunk az NB I. B Zöld csoportjának 11. fordulójában, hiszen az a Cegléd látogatott hozzánk, amely esélyes a feljutásra, s amelynek 7/2-es mérlege volt, szemben a mi 8/1-es mutatónkkal. Az első negyedben egyértelműnek tűnt, hogy nekünk meglesz a kilencedik győzelmünk, a ceglédieknek pedig a harmadik vereségük: több mint hat percig nem dobtak pontot a vendégek, s már 18-0-ra vezettünk, amikor először betaláltak. Ebben az időszakban jól játszott csapatunk, Meleg Gergő zsákolása után pedig kevesen gondolták volna, hogy feláll a padlóról a Cegléd.
Pedig felállt.
A második negyedben megállt nálunk a tudomány. Ezúttal csapatunk produkált két és fél perces kosárcsendet, de szerencsénkre az előnyünk nem igazán csökkent. Ekkor már látszott, hogy ellenfelünk nem adja fel, nagyon szívósan, agresszíven küzdött, s egyre paprikásabb volt a hangulat. Ezt a tíz percet végül csak egyetlen ponttal nyerte meg a Cegléd, így aztán a nagyszünetben még tizenöt ponttal vezettünk.
Ami, mint a végén kiderült, nem volt elég a győzelemhez. Az egyre keményedő csatában képtelenek voltunk lerázni ellenfelünket, elsősorban amiatt, mert csapatunkban szinte senkinek sem volt jó napja, a másik oldalon viszont Miller elkapta a fonalat, sorra dobálta a pontokat, nem tudtuk megállítani.
Az utolsó felvonás előtt így is 59-48 volt az állás. Ám ahelyett, hogy bevittük volna a kegyelemdöfést, a Cegléd folyamatosan egyre közelebb és közelebb lopakodott, s két perccel a vége előtt utolért bennünket (70-70). A hajrában aztán már túl sokat kapkodtunk, kulcspillanatban eladtuk a labdát, így végül a vendégek nyerték meg a rangadót.
Ivica Mavrenski: – Gratulálok a vendégeknek a győzelemhez. Egy jó periódusunk volt csak a mérkőzés során, a találkozó eleje. Csak ezzel lehetünk elégedettek. Ebben az időszakban megmutattuk, hogy mennyi lehetőség van ebben a társaságban. Ez egy fiatal csapat, s a folytatásban kiderült, hogy sokat kell még dolgoznunk, tanulnunk.
Vavra András: – Sajnos nagyon puhán kezdtünk, a tizenhét pontos hátrány majdnem megpecsételte a sorsunkat. Látszott, hogy a héten kaotikus volt az edzéslehetőségünk, ráadásul sérülés miatt elveszítettük az egyik legjobb fiatal játékosunkat. Ennek ellenére, amikor megéreztük, mi kell ahhoz, hogy itt győzzünk, ha sok hibával is, de nagyot küzdve visszajöttünk. A végén a rutinunk is sokat számított. Gratulálok Ivica barátomnak, sok van ebben a társaságban, nagyon jó csapatot raktak össze.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Ceglédi KE 71-74 (26-10, 15-16, 18-22, 12-26)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 11. forduló. Vezette: Radnóti Miklós, Reisz Péter, Pécsi Zsolt. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Vukas 14, Benke, Scherer 8, Meleg 24/6, Dobrijevic 12. Csere: Rosic 5/3, Fülöp Zs. 3, Mezei 2, Fekete 3, Váits, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.