Órásit hajrázva nyertek a kadett lányok

2019. január 23.
Órásit hajrázva nyertek a kadett lányok Bravúros és rendkívül fontos győzelmet aratott vasárnap a Sopron ellen a Rátgéber Akadémia kadett lány csapata a kiemelt bajnokság 9. fordulójában. A Nemzeti Kosárlabda Akadémián a csapatok a vége előtt két perccel még fej-fej mellett haladtak, a hajrában viszont csak pécsi kosár esett.
Kadett lány csapatunk egy kiélezett mérkőzésen gyűrte le a Soproni Darazsakat a kiemelt bajnokság kilencedik fordulójában. A Nemzeti Kosárlabda Akadémián megrendezett mérkőzés félidejében még a vendégek vezettek, viszont Marija Ninkovics együttese előbb ledolgozta hátrányát, majd két perccel a vége előtt – 62-62-es állásnál – óriási hajrába kezdett, és 75-63 arányban megnyerte a találkozót.

Akadémiánk egyik legnagyobb tehetsége, Habling Lara ismét lehengerlő teljesítménnyel rukkolt elő, amit egy utolsó másodperces triplával koronázott meg. A válogatott tehetség dupla-duplával, 44 ponttal és 14 lepattanóval zárta a meccset. Csényi Anna 14 pontot és 7 lepattanót szerzett, Koltai Anna pedig 9 lepattanóval szedett össze.

Gratulálunk a győzelemhez!

Kosárlabda Akadémia Pécs/A–Soproni Darazsak Akadémia 75-63 (13-9, 12-22, 20-13, 30-18)
Kadett lány kiemelt bajnokság, 9. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia.

Kosárlabda Akadémia Pécs/A: Habling 44/6, Csényi 14/3, Laczkó 9, Szamosi 6, Kiss V. 2, Koltai-, Kropp-, Heckenberger-, Szücs-.
Vezetőedző: Marija Ninkovics Másodedző: Sellei Dalma

Marija Ninkovics: Az első félidőben hullámzó teljesítményt nyújtott csapatom, a második félidőben viszont sokkal szebb kosárlabdát és igazi csapatmunkát mutattunk. Ki seretném emelni Habling Lara fantasztikus, 51 VAL-os teljesítményét, valamint a kispad szerepvállalását, szurkolását, ezzel tudtuk megnyerni eddigi legfontosabb meccsünket. Reméljük, hogy ugyanebben a ritmusban tudunk majd kosárlabdázni a PVSK ellen is.