Országos döntőben kadett lány csapatunk!

2019. április 14.
Országos döntőben kadett lány csapatunk! Kadett lány csapatunk a rájátszás utolsó fordulójában kiváló csapatmunkával 66-38-ra legyőzte a DVTK-t, ezzel pedig bejutott az országos döntőbe!
Kadett leány csapatunk a felsőházi rájátszás utolsó meccsén a DVTK-t fogadta. A pécsi lányok már az első félidőben is domináltak, a harmadik és negyedik negyedben pedig elléptek ellenfelüktől, a végeredmény 66-38 lett a Rátgéber Akadémia javára. Csapatunkban több kiemelkedő teljesítmény is volt a szombati játéknapon: Olawuyi Adenike (18 pont, 31 lepattanó!, 5 blokk) és Szamosi Viki (14 pont, 16 lepattanó) is dupla-duplával zárt, Laczkó Sári 20 pontot szerzett. Csapatunk, a Törekvés és a DVTK között holtverseny és minitabella alakult ki ezzel a győzelemmel, melyen első helyen végzett a Rátgéber Akadémia, ezzel pedig országos döntőbe jutottak Marija Ninkovics tanítványai.

2019.04.14. Kiemelt Kadett Leány Bajnokság, rájátszás

Kosárlabda Akadémia Pécs-DVTK Akadémia 66-38 (16-11, 14-12, 19-9, 17-6)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Laczkó 20/3, Olawuyi 18, Szamosi 14/3, Koltai 7/3, Heckenberger 5, Kiss 2, Kropp-, Ackermann-, Csényi-.
Ninkovics Marija: Gratulálunk a lányoknak, nagyon szépen küzdöttek, igazi csapatmunkát nyújtottak a mérkőzés folyamán. Jó ritmusban kezdtük a meccset, amit fent is tudtunk tartani. A második félidőben 15 ponton tudtuk tartani a DVTK-t, ami kiemelkedő teljesítmény a csapatunktól. A lányok a szívüket is kitették a pályára és ennek köszönhetően bejutottunk az országos döntőbe.