Összefoglaló a november 24-25-i hétvégéről

2012. november 26.
Összefoglaló a november 24-25-i hétvégéről Szombaton reggel 8 órai kezdéssel a legkisebbek gyülekeztek a TÁSI torna csarnoka előtt. Ekkor került ugyanis megrendezésre az Előkészítősök tornájának 1. fordulója.
14 csapatunk mérte össze eddig megszerzett tudását. A gyerekek nagyon élvezték a játék napot, a szünetekben a Sportpoharasok szórakoztatták őket. Az eseményről a fényképeket megtekinthetik a honlapunkon.

Miután előkészítőseink „bemelegítették” a pályát, a nagyobbakra került a figyelem, a kadett korosztályos fiúk következtek, ahol „A” csapatunk győzelmet szerzett Székesfehérvár ellen.
Kosárlabda Akadémia Pécs "A" - Alba Régia SC - Mészáros Kft. 74 - 62 (24:14, 10:23, 23:18, 17:7)
Dobók: Tálos 26/6, Pongó 21/3, Osiyemi 2, Marci 2, Kozári 4 cs.: Mogyorósi 11/3, Bíró 6, Kucsora 2, Sütő - Varga, Rátgéber, Blazsetin.
Edzők: Ivica Mavrenski, Juhász Olivér.

Mavrenski:Örülök a csapat győzelmének, különösen mert Fehérváron kikaptunk! Ha 40 percig harcolunk, akkor bárkit meg tudunk verni, mint ez ma is bebizonyosodott!”

Ugyanebben a korcsoportban „B” csapatunkra vasárnap 2 mérkőzés is várt. Mindkettőt a Marcali csapata ellen játszották a fiúk.

Eredmény:
Kosárlabda Akadémia Pécs/B - Marcali VSZSE 81:68 (19:24, 18:20, 28:15, 16:9)
Dobók: Lovász 4, Galambos 14, Komlódi 2, Szavai 18/6, Thán 6 cs.: Kövecs 4, Németh 4, Akaró 11, Iveszics 4, Nagy 4, Poller 6, Riskó 4
Edző: Juhász Olivér.

Juhász:
Ez első félidőben nagyon gyengén védekeztünk és az ellenfél zónája ellen sem tudtunk hatékonyan támadni. A második félidőben a jobb védekezés több könnyű gól eredményezett, ez hozta meg a győzelmet.”

Kosárlabda Akadémia Pécs/B - Marcali VSZSE 50:53 (16:12, 13:8, 18:9, 6:21)
Dobók: Akaró 4, Galambos 11, Iveszics 8, Szavai 13/3, Riskó 7 cs.: Németh 2, Komlódi 2, Nagy 1, Lovász 2, Kovács, Kövecs, Thán.

Juhász: „A csapatom szégyellje magát! Mindenki feltette a mezt és a cipőt a pályára, gondolván, hogy az is elég lesz.....nem volt elég!”

Ezen a hétvégén került megrendezésre a serdülő leány csapataink országos bajnokságának 3. fordulójára is.
Itt az alábbi eredmények születtek:

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - BAJA NKK 89 - 77 (23-26, 19-19, 21-12, 26-20)
Legjobb dobók: Séra 34, Fábián 12, Rauch 11, Békés 6, Bognár 6.
Edzők: Imreh Ajtony, Gyenizse Áron.

Imreh: "Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy nagyon jó szerkezetű bajai csapat ellen. Sok edzőmérkőzést játszottunk már eddig is egymás ellen. Mind a két csapaton látható a lépésről lépésre történő fejlődés. Talán ezen a meccsen fizikálisan jobban bírtuk a második félidőt, mint az ellenfelünk. Örülök annak, hogy Békés Bogi is bemutatkozhatott a csapatunkban és még pontokat is szerzett."

Kosárlabda Akadémia Pécs - Kecskeméti SI "A" : 49 - 97 (10-26, 12-31, 15-22, 12-18)
Legjobb dobók: Bognár 15, Fábián 9, Rauch 7, Séra 5, Mándi 4.

Imreh: "Egy nagyon jól felkészített, nagyon jó szerkezetű igazi csapatmunkával dolgozó szerintem az bajnokság egyik legjobb csapata ellen szenvedtünk vereséget. Az ellenfelünk fizikálisan és taktikai felkészültségben is jóval előttünk jár. Az ilyen csapatokkal játszott mérkőzésekből lehet igazán tanulni és fejlődni.
Súlyos vereségünk ellenére örülök, ennek a mérkőzésnek."

Ebben a korosztályban, "B" csapatunk Komlón szerepelt.
A meccsek eredménye:

Komlói Bányász SK - Kosárlabda Akadémia Pécs „B” 50-73 ( 10-27; 13-9; 21-18; 6-19)
Dobók: Renner A. 4, Sajti K. 15, Szárnyas B. 1, Gerner A. 7, Tóth K. 4, Kiss K. 4, Horváth Zs. 21, Szabó L. 16 pont.

Fejér Kosár SE „B” – Kosárlabda Akadémia Pécs „B” 89 -73 ( 21-8; 19-20; 27-18; 22-27)
Dobók: Bosnyák I. 4, Renner A. 3, Sajti K. 10, Szárnyas B. 8, Gerner A. 2, Tóth K. 8, Kiss K. 6, Varga V. 11, Horváth Zs. 12, Szabó L. 4, Gulyás L. 4, Orosz Sz. 1.
Edzők: Bekk Zsanett, Ádám Csilla.

Bekk: "Mind támadó, mind védőjátékunkban sokat fejlődtünk, de sajnos még mindig rengeteg hibával is játszunk. Szépen lassan fejlődik a csapat, remélem egyre több jó eredménnyel folytatjuk a bajnokságot. Gratulálok a lányoknak!"

Gratulálunk a csapatoknak és további sikereket kívánunk!!!