Ott vagyunk az elődöntőben!

2021. május 19.
Ott vagyunk az elődöntőben! Ragyogó teljesítménnyel rukkolt elő junior leány csapatunk az országos A-döntő első mérkőzésén: 91-43-ra győzött a DVTK Akadémia ellen, így pénteken (18.30) jöhet a Csata DSE elleni elődöntő!

Nagyon jó hangulatban indult el csapatunk kora délután az országos döntőre, nyoma sem volt görcsösségnek, felesleges izgalomnak. Mindez szerencsére kitartott a negyeddöntős mérkőzésig: kiváló teljesítményt nyújtottak a lányok, öröm volt nézni őket! Az első két negyedben gyakorlatilag állva hagyták a DVTK Akadémiát, a nagyszünetben már 28 ponttal (56-28) vezettünk, amivel el is döntötték a meccset. A harmadik negyedben sem lassítottunk, egyedül az utolsó felvonás volt szoros.

Szép volt, lányok, ott vagyunk az elődöntőben!

Csapatunkban Olawuyi Adenike dupla-duplázott, 20 pontja mellett 13 lepattanót szerzett. A második legtöbb pontot Nagy Réka dobta (18), aki kiválóan célzott távolról, mind a négy kísérlete célba talált!

Szentendrei Áron: – Céltudatosan, nagy koncentrációval és fegyelemmel játszottunk a mérkőzés elejétől kezdve. Érdekes módon egy hosszú utazás után egy jó bemelegítéssel fel lehetett pörgetni a csapatot, aminek nagyon örülök. A második félidőben értelemszerűen az eredmény stabilizálása és a játékpercek megfelelő elosztása volt a cél. Örülök, hogy magabiztosan nyertük az első mérkőzést, további sok sikert kívánok a DVTK Akadémiának! Készülünk a Csata elleni elődöntőre, célunk a győzelem!

Magyar Gergely: – Úgy gondoltam a mérkőzés előtt, hogy sokkal több van bennünk. Abszolút jár a gratuláció a Pécsnek, hiszen az elejétől érvényesíteni tudta akaratát, ránk erőltette azt a játékot, ami nekünk nem fekszik! Nagyon bizonytalanok voltunk támadásban, ami rányomta bélyegét az egész meccsre. A második félidőben a becsületünkért harcoltunk, sajnos ez sem sikerült maradéktalanul. Gratulálok a Pécsnek, a folytatásban igyekszünk jobb arcunkat mutatni!

NKA Pécs–DVTK Akadémia 91-43 (26-14, 30-14, 26-9, 9-6)

Junior leány bajnokság, országos A-döntő, negyeddöntő. NKA Pécs: Laczkó 11/3, Csényi 7, Kötő 2, Habling 15/3, Olawuyi 20. Csere: Nagy Réka 18/12, Drávecz 3, Palásti 11, Orbán, Varga N. 2, Kohn, Szakolczi 2. Vezetőedző: Szentendrei Áron. DVTK Akadémia: Suhajda 9/6, Hajdu 2, Kárpáti 2, Peitl 2, Oláh 8/6. Csere: Csoma 1, Márkusz 7, János B. 4, Nagy Rebeka 2, Filep 1, Szarvas 3/3, Győri 2. Vezetőedző: Magyar Gergely.

További eredmények: Vasas Akadémia A–Zsíros Akadémia Kőbánya 95-42, Atomerőmű-KSC Szekszárd–Vasas Akadémia B 83-51, Csata DSE–BEAC-Újbuda KA A 85-35.

A pénteki elődöntők: Vasas Akadémia A–Atomerőmű-KSC Szekszárd (16.00), Csata DSE–NKA Pécs (18.30).