Otthoni győzelem után idegenbeli vereség jött

2022. február 04.
Otthoni győzelem után idegenbeli vereség jött Két kemény mérkőzésen van túl felnőtt női csapatunk az amatőr NB I. Piros csoportjában: a DEAC elleni hazai találkozót megnyerték a lányok, az MTK-TFSE otthonában viszont kikaptak.

A DEAC elleni hazai találkozó ugyan kemény meccs volt, de egyetlen percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Jól kezdtek a lányok, a harmadik negyed végén 12 ponttal (63-51) vezettek, s bár a záró felvonás a vendégeké lett, így is megnyerték a bajnokit. Az MTK-TFSE otthonában a harmadik negyed rövidzárlata döntött: a nagyszünetben még egál volt a meccs (36-36), a következő tíz perc azonban a házigazdáké volt (23-11), akik ennek köszönhetően győzelemnek örülhettek.

NKA Universitas PEAC II–DEAC 72-67 (28-21, 19-15, 16-15, 9-16)

NKA Universitas PEAC II: Bojtár Boglárka 7, Kötő 8/6, Selcova 17/3, Csényi 9/3, Olawuyi 14. Csere: Nagy R. 10/3, Kohn 3, Tőczik 4, Szantner Sz. Vezetőedző: Vilipics-Kmézics Daliborka.

Vilipics-Kmézics Daliborka: – Tudtuk, hogy kemény meccs vár ránk, a DEAC egy pozícióval állt mögöttünk a tabellán. Nagyon fontos győzelmet szereztünk, gratulálok a lányoknak. Jól védekeztünk, küzdöttünk minden labdáért. A záró negyedben fejben kicsit elfáradtunk, büntetőket hagytunk ki, ezért a vendégek szorossá tudták tenni a végjátékot, de a győzelmünk így sem forgott veszélyben.

MTK-TFSE–NKA Universitas PEAC II–DEAC 71-62 (17-12, 19-24, 23-11, 12-15)

NKA Universitas PEAC II: Bojtár Boglárka 2, Kötő 2, Selcova 12, Csényi 17/15, Olawuyi 9. Csere: Nagy R. 5/3, Kohn 4, Tőczik 11/9, Szantner Sz., Fekete. Vezetőedző: Vilipics-Kmézics Daliborka.

Vilipics-Kmézics Daliborka: – Összességében egy jó és hasznos mérkőzést játszottunk egy erős ellenféllel szemben. A harmadik negyed gyengébb játéka sajnos döntőnek bizonyult, azonban a mérkőzés többi részében nagyon szép dolgokat láttunk.