Pécsi győzelem a serdülők Adria Ligájában

2013. január 28.
Pécsi győzelem a serdülők Adria Ligájában Az Adria Liga serdülő leány bajnokságában a csapatok a középdöntők mérkőzéseihez értek. Hazánkból a Kosárlabda Akadémia Pécs csapata január 26-án szombaton a legjobb nyolc közé kerülésért játszotta soron következő mérkőzését az Euroliga „C” csoportjában szereplő horvát, Novi Zagreb U15-ös csapata ellen.
Rátgéber Akadémia - Novi Zagreb 78-63 (25-22,14-16,11-11,28-14)
Nézőszám: 300
Edző: Imreh Ajtony

Rátgéber Akadémia: Kiss 24, Juhász 20, Krikler 9, Rauch 6, Séra 2 Csere: Mándi 8, Demeter 5, Fábián 3, Tóth 1, Bognár -
Novi Zagreb: Grizelj Diana 23, Tadic 15, Macan 12, Cutura 9, Franic 2 Csere: Pavlinovic 2, Grizelj Doris -, Jozic -, Grizelj Gabriela -, Kozuljevic -

A mérkőző felek a bajnokság első fordulójában már találkoztak egymással Zágrábban, akkor a hazai csapat 77-55 arányban legyőzte a pécsieket.

Így Imreh Ajtony csapata nemcsak a legjobb nyolc közé jutásért játszott, hanem az októberi vereség visszavágójára is készülhetett. A mérkőzést a PEAC-Pécs – Ruzomberok női magyar-szlovák Középszakasz első mérkőzésének előmeccseként játszották a fiatalok. A találkozót Sterbenz Tamás az MKOSZ főtitkára, Rátgéber László és Stefan Svitek a szlovákiai csapat vezetőedzője is megtekintette.

Lehet, hogy a pécsi lányok a már erre a mérkőzésre is szép számban kilátogató nézők, vagy a Lauber Sportcsarnok, számukra még szokatlan atmoszférája miatt, de kissé álmoskás, dekoncentrált állapotban kezdték a meccset, ami sok gyermeteg hibát jelentett védekezésben és támadásban egyaránt.

A vendégek 8-0-ás vezetésénél Demeter Nóra két középtávoli tempójával kerültek a pécsiek a mérkőzésbe. Majd szép, de hibákban is gazdag akciók követték egymást mindkét oldalon. A pécsi csapatnak többször is volt lehetősége, hogy 10 pont körüli különbséggel meglépjen az ellenfelétől, de a látszólag sokkal nagyobb mérkőzésrutinnal rendelkező vendégek mindig egál körül tudták tartani a mérkőzést. A hazaiaknál támadásban Kiss Virág és Juhász Dorka vette ki a részét kosaraival, míg védekezésben Mándi Luca, Tóth Réka és Fábián Luca hozott pluszt. A csapatok szinte fej - fej mellett haladva értek el a harmadik negyed végére. Ekkor az ellenfél gólvágója az addig 27 perc alatt 23 pontot dobó és 10 lepattanót szedő Diana Grizelj kipontozódott. A negyedik negyedben a házigazdák minden energiájukat mozgósítva jó védekezésüknek köszönhetően gyorsindításból szerzett kosaraikkal nagy küzdelemben, de 15 ponttal legyőzték a zágrábi csapatot, így az Adria Liga U15-ös bajnokságában a legjobb nyolc csapat közé jutottak.

Imreh Ajtony:
"Köszönöm, hogy a felnőtt csapat meccse előtt a Lauber Dezső Sportcsarnokban tudtuk lejátszani ezt a mérkőzést. Jó volt látni, hogy nemcsak a játékosaim szülei voltak kíváncsiak ránk. A lányoknak azt mondtam az öltözőben, hogy legyen ez egy ünnep számukra. A PEAC szurkolói erről gondoskodtak is, hisz jó hangulatot teremtettek.
Viszont önkritikusan azt is el kell mondanom, hogy csak a mérkőzés eredményével lehetünk elégedettek, sajnos a mutatott játékunkkal nem. Tudunk mi ennél sokkal jobban és szervezettebben is játszani. De jó úton járunk és fejlődünk, lépésről lépésre."

(Forrás: mkosz.hu)

A mérkőzés teljes képgalériája itt tekinthető meg »