Pedig már a markunkban volt…

2021. május 07.
Pedig már a markunkban volt… Nagyon közel járt ahhoz serdülő fiú A csapatunk, hogy döntőbe verekedje magát, de sajnos az utolsó percekben az ellenfél volt a jobb, aki remek hajrájával megnyerte a meccset.

Pont olyan meccset játszott serdülő fiú A csapatunk a Zalakerámia ZTE KK A ellen, amilyennek egy elődöntőnek lennie kell! Izgalmas és fordulatos volt a csata, az utolsó pillanatokig nem lehetett tudni, ki győz. A harmadik negyed végén egálra állt a mérkőzés (45-45), a negyedikben aztán álomszerűen kezdtünk, a 33. percre Teszárik duplájával megléptünk 57-46-ra. Úgy tűnt, sínen vagyunk, meglesz a döntő. Elég volt azonban egy-két hiba, amitől ellenfelünk újult erőre kapott, utolért minket és fordított is. Az utolsó pillanatokban még egyenlíthettünk volna, de nem sikerült, így aztán a bronzmeccsre kell felszívni magunkat.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy míg mi 33, ellenfelünk 52 büntetőt dobhatott, 27 pontot szerzett így, ami az összes pontjának (66) közel a fele…

Bolyos Róbert: – Szomorú és büszke is vagyok egyben! Ilyen a sport, az egyik nyer, a másik veszít. Gratulálok a srácoknak, volt bennük energia, akarták a sikert. Sajnos a támadójátékunk nem volt az igazi, sokszor elsiettük az akciókat. Az utolsó negyedben vezettünk tizenegy ponttal, volt két ziccerünk, amiket kihagytunk, az ellenfelünk megkontrázott, és ott megfordult a meccs.

Zalakerámia ZTE KK A–NKA Pécs A 66-64 (15-20, 15-15, 15-10, 21-19)

Serdülő fiú bajnokság, országos A-döntő, elődöntő. NKA Pécs A: Putsay 14/3, László P. 4, Sass, Kiss K. 4, Ádám L. Csere: Soós 4, Teszárik 23/3, Hadnagy 8, Tóth Á. 7, Novreczky, Nyilas, Szűcs. Vezetőedző: Bolyos Róbert.