Pedig már huszonkét ponttal is vezettünk…

2021. március 27.
Pedig már huszonkét ponttal is vezettünk… Ahogy az várható volt, hatalmas csatát hozott a Vasas Akadémia elleni hazai bajnokink: egy ideig úgy tűnt, ezt a meccset mi nyerjük meg, a végén mégis a vendégek örülhettek.

Csodálatosan kezdtük ezt a mérkőzést, az első negyedben minden jól működött, 35 pontot szereztünk, s jelentős (14 pont) előnyre tettünk szert. A második elején ugyanitt folytattuk, a 15. percben Palásti dupláját követően 49-27-re, vagyis 22 ponttal vezettünk, s nagyon úgy tűnt, hogy megnyerjük a rangadót.

Egészen hihetetlen, de nem sikerült.

A vendégek már a nagyszünetre faragtak a hátrányukból, a második félidőben pedig ugyanazt megcsinálták, amit mi az elsőben. A harmadik negyedben 15 pontot vert ránk a Vasas, amely így ennek a felvonásnak a végére kiegyenlített (75-75). A lélektani előny ekkor már a lendületben lévő ellenfelünknél volt, amit aztán az utolsó tíz percben ki is használt, így végül 97-91-es győzelmet aratott.

Csapatunkban Olawuyi Adenike dupla-duplázott, 20 pontja mellett 17 lepattanót szerzett, emellett volt 7 kiharcolt faultja – a mezőny legjobbja volt 41-es VAL-mutatóval.

Szentendrei Áron: – Továbbra is jó úton járunk, és nagyon büszkék vagyunk a lányokra! Tisztában vagyunk a hiányosságainkkal, dolgozunk azon, hogy a hibáinkat kijavítsuk. A nagyobb rutinnal rendelkező Vasas megérdemelte a győzelmet, de biztos vagyok benne, hogy eljön még a mi időnk!

NKA Pécs–Vasas Akadémia A 91-97 (35-21, 21-20, 19-34, 16-22)

Junior leány bajnokság. NKA Pécs: Nagy R. 15/6, Laczkó 25/15, Kötő 8/3, Csényi 5/3, Olawuyi 20. Csere: Szakolczi 7, Palásti 8, Drávecz, Kohn 3/3, Orbán. Vezetőedző: Szentendrei Áron.