Pokoli nagyot hajráztak a fiúk, de nem érték be a hazaiakat

2021. október 10.
Pokoli nagyot hajráztak a fiúk, de nem érték be a hazaiakat Egy rossz első félidő után egy sokkal jobb másodikat produkált felnőtt férfi csapatunk Nagykőrösön – a nagy hajrá sajnos nem ért győzelmet.

El lehet játszani a gondolattal: mi lett volna, ha jól kezdenek a fiúk? Sajnos nem így történt, nagyon gyenge első két negyedet produkált felnőtt férfi csapatunk az NB I. B Piros csoportjában. A Nagykőrösi Sólymok otthonában 21 pontos hátrányba kerültünk a nagyszünetre – innen kellett volna visszajönni!

Majdnem sikerült!

A hátralévő húsz percben ugyanis megtáltosodtak a fiúk, s folyamatosan faragtak hátrányukból. A harmadik negyedben kilenc pontot máris eltüntettek, s ezt látva úgy tűnt, akár a fordítás is összejöhet. Az utolsó negyed eleje azonban nem úgy sikerült, ahogy kellett volna, ennek ellenére a 37. perc végére 5 pontra (62-57) megközelítettük a házigazdákat. A hátralévő idő azonban már nem volt elég arra, hogy még nagyobb csodát tegyünk, így két győzelem után elszenvedtük első vereségünket.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Nagykőrösnek! Nagyon rosszul játszottunk az első félidőben, majd próbáltuk elkapni a ritmust, jó is volt a második félidő, de nem volt elég ahhoz, hogy ledolgozzuk a nagy hátrányunkat. El kell fogadni a vereséget. Volt tizenkilenc eladott labdánk, az ellenfelünknek pedig tizenhét támadó lepattanója, így végén azt mondhatjuk, hogy jó eredményt értünk el. Sok sikert a Nagykőrösnek!

Nagykőrösi Sólymok KE–NKA Pécs 68-63 (19-10, 20-8, 15-24, 14-21)

NKA Pécs: Lados 9, Meszlényi, Benke 10, Rátvay 4, Djordjevic 4. Csere: Scherer 4, Váits 12/3, Kocsis 13, Kollár, Bíró L. 7, Kármán. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.