Pokoli nehéz, kiélezett meccset nyert meg felnőtt férfi csapatunk Jászberényben!

2023. március 11.
Pokoli nehéz, kiélezett meccset nyert meg felnőtt férfi csapatunk Jászberényben! Nagyon nehéz bajnokira számítottunk Jászberényben, s bizony azt kaptuk, amit vártunk: a házigazdák nagyon szívós ellenfélnek bizonyultak, de álltuk a sarat, tartottuk néhány pontos előnyünket, s végül 81-76-os győzelmet arattunk.

A biztos playoff-résztvevő Jászberény otthonában mindenkinek nagyon meg kell dolgoznia a sikerért, tudtuk, hogy nekünk sem lesz könnyű dolgunk. Az első negyed megmutatta, hogy mi vár ránk, fej-fej mellett haladt a két csapat. Nemanja Djordjevics nagyon jól dolgozott a palánk alatt, szépen termelte a pontokat, s ebben társra talált Meleg Gergő személyében, aki szintén nagyon eredményesen kosarazott. Ketten együtt 23 pontot hoztak össze a nagyszünetig, s miután a többiek is hozzátették a magukét, két negyed után nálunk volt az előny: 38-36-ra vezettünk.

Nagyon jól indítottuk a harmadik felvonást, a 24. percre tíz pont fölé vittük a különbséget: 36-47. A hazaiak azonban természetesen nem adták fel, nem hagyták, hogy jobban meglépjünk, s a negyed végére visszajöttek mínusz négyre (58-62). Izgalmas utolsó tíz perc jöhetett! Ivosev két büntetőjével már csak kettő volt közte, de aztán jött két megnyugtató tripla (Scherertől és Djordjevicstől), aminek köszönhetően kicsit levegőhöz jutottunk. A 35. percben Meleg Gergő hármasával ismét kereken tíz pontra hízlaltuk a különbséget (63-73), ami már elég biztatónak tűnt a meccs hajrájához közeledve. Bár ekkor megint jött egy rosszabb periódus, amit kihasználva a Jászberény felzárkózott (72-73), befogni már nem tudott bennünket, és végül 81-76-os győzelmet arattunk!

Csapatunkban nagyon jó napot fogott ki Nemanja Djordjevics és Meleg Gergő is, előbbi dupla-duplázott, 28 pontja mellett ugyanis 14 lepattanót is szerzett, utóbbi pedig úgy dobott 22 pontot, hogy mindössze egy közelit és egy büntetőt hibázott el!

Miljan Rakics: – Nem vagyok boldog, mert nem tudtunk nyerni, de nem lehetek elégedetlen, mert a fiúk mindent elkövettek a győzelem megszerzéséért. Jó mérkőzést játszottunk a csoport messze legjobb csapata ellen. A srácok jól küzdöttek, de védekezésben elkövettünk néhány kulcsfontosságú hibát, s csak tíz gólpasszunk volt a meccs során. Egy ilyen kaliberű csapat ellen jobban kell járatni a labdát, több tiszta dobóhelyzetet kell kialakítani. Sok sikert kívánok a továbbiakban az NKA Pécs csapatának!

Ivica Mavrenski: – Jászberényben mindig nagyon nehéz mérkőzéseket játszottunk, ma sem volt ez másként. Tudtuk, hogy nehéz itt győzni. A mérkőzésen voltak jobb és gyengébb periódusaink is, ugyanakkor örülök annak, hogy minden negyedet meg tudtunk nyerni. Nagyon fontos győzelem ez számunkra. Igazi férfias küzdelem zajlott a pályán. Gratulálok a csapatomnak és a Jászberénynek is, sok sikert kívánok ellenfelünknek a folytatásra!

Jászberény–NKA Pécs 76-81 (19-20, 17-18, 22-24, 18-19)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, 23. forduló. Jászberény: Kucsora 6, Dunai 7/3, Rosic 11/9, Olasz 6, Ivosev 18/6. Csere: Mester 12/3, Homoki 9, Csík 6, Czirbus 1, Meleg K. Vezetőedző: Miljan Rakics. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 5/3, Kollár, Kovács P. 8/3, Meleg G. 22/3, Djordjevics 28/6. Csere: Meszlényi 6/6, Lados 5/3, Rátvay 4, Benke, Scherer 3/3, Kazy. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.