Pongó Marcell kirobbanó formában...

2012. november 27.
Pongó Marcell kirobbanó formában... Marcell tripla duplát ért el, vagyis 21 pont, 12 lepattanó, 13 szerzett labda mellé még kiosztott 6 gólpasszt és 2 blokkot is.
A kiemelt kadett fiú bajnokság nyugati csoportjának első két helyezettje csapott össze szombaton Pécsett.

A mérkőzés nagyon izgalmasnak ígérkezett, hiszen a fehérvári összecsapást a hazai csapat nyerte 2 ponttal, izgalmas végjátékban.

A mostani mérkőzésről sérülés miatt hiányzott a Székesfehérvárról érkezett Somogyfoki Péter, ami nem könnyítette a helyzetünket. Ennek ellenére jól kezdtünk, de Osiyemi Adebayo második negyedbeli sérülése ismét fordított a kockán, a nagyszünetben már a vendégcsapat vezetett.

A második félidőben a kiemelkedő teljesítményt nyújtó Pongó Marcell és a hozzá csatlakozó, 26 pontig jutó, Tálos András vezetésével sikerült megfordítani a mérkőzést és megnyugtató fölénnyel nyerni hazai pályán, bizonyítva mindenki számára, hogy ha 40 percig képesek vagyunk harcolni, akkor bárkit meg tudunk verni.
Végeredmény:

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Alba Regia SC Mészáros Kft. 74 - 62 (24:14, 10:23, 23:18, 17:7)

Pongó Marcell tripla duplát ért el, vagyis 21 pont, 12 lepattanó, 13 szerzett labda mellé még kiosztott 6 gólpasszt és 2 blokkot is. "Marcell nagyon tehetséges fiatal játékos, aki előtt nagy jövő állhat. Védekezésben kell még sokat fejlődnie, hogy a pálya mindkét végén vezéregyéniség lehessen". -nyilatkozta a csapat edzője, Ivica Mavrenski.

Gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!