Presztízscsatának indult – sima meccset csináltunk belőle

2021. január 03.
Presztízscsatának indult – sima meccset csináltunk belőle Nagyon készült erre a meccsre ellenfelünk, presztízscsatának indult a bajnoki, amelyen aztán sima győzelmet arattunk. Ismét bizonyítottuk, hogy helyünk van a Piros csoportban!

Ellenfelünk mindenkit bevetett ezen a meccsen, akit csak lehetett. A két A csoportos felnőtt játékos, Meleg Gergő és Bíró Levente is szinte végig a pályán volt (35, ill. 38 perc) – előbbi 19, utóbbi 11 pontot szerzett. Ne feledjük, mindketten Akadémiánk növendékei, s ha ehhez hozzátesszük, hogy szintén tőlünk került a PVSK-hoz Carev Alekszej (16), Rátvay Balázs (16) és Erdei Ádám (2), akkor kiderül, hogy az exakadémiások tartották a lelket a vasutasokban, öten 64 pontot tettek a közösbe (ami 75 volt).

Csapatunk nagyon jó teljesítményt nyújtott, pedig az utóbbi időszakban rengeteg nehézséget kellett leküzdenünk. A koronavírus-járvány miatt heteket töltöttünk karanténban, illetve edzés nélkül, egyik legjobbunkra, Aleksa Dobrijevicre pedig nem számíthatunk. Azok azonban, akik ezen a meccsen pályára léptek, mindent beleadtak: Fülöp Zsombor és Benke Krisztián remekül vezette társait, ennek köszönhetően az első két negyed végére jelentős előnyre tettünk szert. A nagyszünetben 15 ponttal (33-48) vezettünk, ezzel pedig tökéletesen sáfárkodtunk a folytatásban: bár a hazaiak próbáltak közelebb kerülni hozzánk, nem igazán sikerült nekik, mindössze 5 pontot tudtak ledolgozni.

Nagyon szép és fontos győzelmet arattunk, amely kellő lökést adhat a folytatásra: borzasztó sűrű lesz a programunk januárban, összesen kilenc felnőtt és nyolc U20-as bajnokit játszunk! Ezzel a sikerrel ismét bizonyítottuk, hogy helyünk van az NB I. B Piros csoportban!

Rab Gyula: – Sajnos az első két negyed után már tetemes hátrányba kerültünk. Bár próbáltunk felzárkózni, kulcsszituációkban többször hibáztunk, kihagytunk sok büntetőt. Jobb évkezdetre számítottam…

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Nagyon jó tempót diktáltunk egy erős ellenféllel szemben. Végig kontrolláltuk a meccset, ennek köszönhetően ezúttal nem volt dráma a végjátékban. Fülöp Zsombor és Benke Krisztián igazi vezéregyéniségek voltak, reméljük, jövőre már az NB I. A csoportban játszanak.

PVSK-Cargate–NKA Pécs 75-85 (19-27, 14-21, 22-19, 20-18)

Férfi NB I. B Piros csoport. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok (zárt kapus). PVSK-Cargate: Heimann 5/3, Rátvay B. 16, Bíró L. 11/3, Meleg 19/3, Carev 16/6. Csere: Bor 6, Riskó, Erdei 2, Lakatos. Vezetőedző: Rab Gyula. NKA Pécs: Fülöp Zs. 8/3, Lados 14/6, Benke 21/3, Kocsis 4, Gáspár M. 10/3. Csere: Váits 8, Scherer 7, Rosic 5, Fekete 4, Kollár 2, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.