Regionális döntőt nyertek a kadettok

2015. február 03.
Regionális döntőt nyertek a kadettok A PVSK elleni rangadót kiütéssel nyerték a kadettok, a döntőben pedig 74-65-re legyőzték a Kaposvárt, így feljutottak az országos főtáblára.
Forró hangulatú mérkőzésen a félidőben 9 ponttal vezetett a Rátgéber Akadémia a PVSK ellen, majd a 3. negyedben csapatunk lelépte ellenfelét. A Rátgéber Akadémia már 84-51- re is vezetett 4 perccel a vége előtt, a végeredmény 20 pontos különbség, 84-64 lett, így simán bejutott a Regionális Fiú Kadett Döntőbe.

Kosárlabda Akadémia Pécs- PVSK 84-64 (24-16, 21-20, 23-12, 16-16)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Fülöp Zs. 26/6, Benedek 14/3, Fülöp Cs. 4, Laufer 21/12, Griszháber 4 cserék: Feiszthammel 11, Kovacsics -, Mogyorósi -, Faragó -, Wahler-, Oberitter 4, Varga -.

Ivica Mavrenszki: Örülök, hogy jól játszottunk a 40 perces vegyes- és területvédekezés ellen, és hogy mindenki pályára lépett. Gratulálok a fiúknak, de a döntőben jobb játékra lesz szükség!

A PVSK elleni sima elődöntő után a döntőben a Kaposvár várt csapatunkra, mivel a másik elődöntőben 1 ponttal győzték le a Baját. A 41-33-as félidő után nagy harcban 9 ponttal diadalmaskodtunk a kiváló kaposvári együttes ellen.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Kaposvári KK Delfinek 74-65 (15-20, 26-13, 16-19, 17-13)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Fülöp Zs. 12, Benedek 14, Fülöp Cs. 13, Laufer 14/12, Griszháber - cserék: Feiszthammel 2, Kovacsics -, Faragó 2, Wahler 2, Oberitter 15/3, Varga -.

Ivica Mavrenszki: Azért nagyon fontos ez a győzelem, mert felkerültünk az országos főtáblára, és így erősebb mérkőzések várnak majd a fiúkra. Ehhez nagy szükség van a fejlődésük szempontjából. Mindenkinek gratulálok!